Królewskie płyty

Dzisiaj mam dla Was dwie propozycje płytowe, obie związane z Elvisem Presleyem.

Elvis dla początkujących

Pierwsza to dwupłytowa kompilacja największych przebojów Króla – idealna dla tych, których udało mi się zainteresować twórczością Presleya w moim cyklu wpisów.

Elvis The King

Pięćdziesiąt dwa utwory zebrane na płytach „Elvis. The King” to znakomity przekrój dorobku Elvisa – w sam raz dla kogoś, kto chce mieć pod ręką największe jego przeboje bez zbierania całej sterty albumów i doskonały sposób na rozpoczęcie bliższej znajomości z Królem. Z ośmiu piosenek, które prezentowałem w cyklu „30 lat bez Króla” na płytach brakuje tylko „Such a Night” – pozostałe, czyli „Jailhouse Rock”, „Fever”, „Heartbreak Hotel”, „In the Ghetto”, „Suspicious Minds”, „Hound Dog” i „My Way” znalazły tam swoje zasłużone miejsce.

Na koniec informacja o cenie – Merlin za dwupłytowy album życzy sobie 65,50 czyli jakieś 1,25 za piosenkę.

Elvis dla zaawansowanych

Teraz coś dla prawdziwych fanów Króla, którzy mają już wszystkie utwory z powyższej składanki w swojej kolekcji. Wydawnictwo nazywa się tak jak poprzednie – „Elvis. The King”, ale nosi podtytuł „18 of the greatest singles ever”. Składa się na nie solidny kartonowy box, który docelowo ma zmieścić 18 płyt z najlepszymi singlami Presleya.

Evis - single

Jak możecie zobaczyć na powyższym zdjęciu płyty są wydawane tak, by były jak najwierniejszymi kopiami oryginalnych singli: mają szatę graficzną oryginałów, zapakowane są w dwie kartonowe koperty jak płyty winylowe, no i same krążki wyglądają jak płyty gramofonowe – są z czarnego tworzywa, a nadruk na wierzchu udaje winylowe rowki. Jednym słowem cacuszka!

Na płytach są po trzy utwory: po jednym z każdej strony oryginału i bonus. Na przykład na „Teddy Bear” poza tytułową piosenką jest „Loving You” plus „Loving You – Farm Version Alt. Take 6”

Box z pierwszym singlem kosztuje 44,99, kolejne płyty wydawane co tydzień po 11.99 więc zabawa do najtańszych nie należy, ale jeżeli jest się fanem Króla, a na dodatek nieuleczalnym zbieraczem to ten zestaw jest spełnieniem marzeń.

Dostępne tylko w Empikach.

Może Ci się również spodoba