Trochę o mnie

Cześć. Mam na imię Łukasz i to ja wypełniam treścią tego bloga.

dscf7453-resized

Kiedyś w tym miejscu wisiał tekst mający dać jakieś pojęcie o mojej osobie ewentualnym czytelnikom tego bloga. Zdjąłem go, bo nie miał już za dużo wspólnego z obecnym mną. Zaczynał się od takiego fragmentu:

Rocznik ’77. Miłośnik matematyki, który został polonistą. Magister filologii polskiej, który pracował jako webprogramista. Programista, który kosi trawę na polu golfowym.

Teraz mogę do niego dołożyć kolejny kawałek:

Greenkeeper, który porzucił golfa dla roweru.

W dużym skrócie: zacząłem blogować w martwym obecnie serwisie Jogger w 2004 roku. Komputery, programowanie webaplikacji, Linux, trochę Androida i gadżetów. Później doszedł golf, zarówno jako praca, jak i rozrywka. Z tego wszystkiego pozostało mi ogólne pojęcie o programowaniu, uzależnienie od internetu, coraz bardziej teoretyczna umiejętność gry w golfa i blog, który prawie umarł.

Sporo namieszało mi porzucenie wypełnienie pustki po porzuconym golfie jazdą na rowerze. Zacząłem od powolnego kręcenia się po okolicy, obecnie jeżdżę trochę szybciej i nieco dalej. Gdy siedzi się kilka, czy nawet kilkanaście godzin na siodełku, do głowy przychodzą różne pomysły, więc powoli reaktywuję “silva rerum” przy pomocy tekstów opisujących moje jeżdżenie. Traktuję to także jako sposób na gimnastykę umysłową, bo siedząc na wsi człowiek może zatracić umiejętność tworzenia dłuższych form pisemnych :)

Poza odgniataniem sobie tyłka na rowerze nadal pracuję na należącym do naszej rodziny polu golfowym: dbam o trawę, szkolę początkujących, tworzę i aktualizuję naszą stronę, prowadzę turnieje, robię zdjęcia, przygotowuję karty gry, ulotki itp. Przy polu powstała restauracja “Stara Stodoła”, której wymyśliłem nazwę oraz logo. Jej również zapewniam obsługę ogólnoinformatyczną.

Rower i praca zajmują drugie i trzecie miejsce na liście priorytetów. Numero uno to moja uprawiająca biegactwo Żona i syn Grzegorz, którego stopniowo wciągam w rowerowanie.

Hmm… To chyba wszystko co chciałbym napisać, więc mogę skończ