Sezon golfowy 2009 rusza

Wiosna w pełni, trawa rośnie jak szalona, a zielona i śliczna jest jak z bajki. Nic dziwnego, że gdy akurat nie zajmuję się Grzesiem i nie koszę tej pięknej trawy, to spędzam każdą wolną chwilę na grze w golfa. To m.in. dlatego nic tu się nie pojawia.

Gram ile się da i są tego efekty – poprawiłem mój rekord na dziewięciu dołkach o dwa uderzenia, a na osiemnastu zagrałem tylko jedno oczko gorzej niż życiówka wypracowana przez cały zeszły sezon o jedno. Trochę zasługi w tym mojego nowego sprzętu, który udało mi się w końcu kupić.

Zrezygnowałem z zakupów w USA (dolar!) i zaraz potem odezwał się do nas polski dystrybutor sprzętu firmy Wilson. Nie mógł trafić lepiej. Wydałem wszystkie odłożone pieniądze i kupiłem zestaw żelaz Wilson Staff Di9 – w sam raz dla średniozaawansowanych amatorów (tak lubię o sobie myśleć :P).

wilson_staff_di9_irons

Kije są o niebo lepsze od moich starych Dunlopów. Są trochę dłuższe, więc lepiej pasują do mojego wzrostu. Grają dalej (na dłuższych dołkach zszedłem o kij-dwa!) i więcej wybaczają. Oczywiście nie grają same – nawet takimi cudeńkami ktoś musi machać.

Nie wypadało wsadzać nowego sprzętu do starej torby, więc dokupiłem kolejny bajer: Tour Cart Bag, też Wilson Stafff.

wilson_staff_tour_cart_bag

Torba jest strasznie pojemna i bardzo wygodna. Trzy miejsca na podręczne piłeczki, zewnętrzny uchwyt na puttera, rzep na rękawiczkę, 14 przegródek, izolowana kieszeń na napoje, wodoodporna z kieszonką na telefon… Ma więcej miejsca, niż jestem w stanie zająć :)

Na tym miałem skończyć zakupy na ten sezon i cierpliwie odkładać pieniądze na drivera, 3W i jakąś hybrydę, ale nagle rozsypały mi się buty. Nie wytrzymały wzmożonego treningu :) Dlatego musiałem wysupłać kolejne zaskórniaki i kupić nowe buty. Padło na Adidas Innolux.

adidas_innolux_shoes

Nie zdążyłem za dużo w nich pochodzić, więc nie mogę na razie ocenić ich jakości. Z tego, co zaobserwowałem przez tę parę chwil, gdy uderzyłem dla testu kilkanaście piłek, to zapowiadają się na całkiem wygodne i dobrze trzymające się trawy. Zagrałem w nich pierwszą osiemnastkę i jestem zadowolony. Trzymają się trawy jak przybite, dzięki czemu, nawet grając bez rękawiczki, na całą rundę tylko dwoma teeshotami nie trafiłem w fairway. Stopy wróciły z pola w całości i w dobrej formie, więc z wygodą jest w porządku. No i mają znacznie bardziej golfowy wygląd, niż moje stare, całe czarne Adidasy. Kolejne punkty do lansu :)

Ufff… spłukałem się. Mam nadzieję, że poza kilkoma rękawiczkami, jakie zużyje w tym sezonie, to koniec z inwestowaniem w golfa.

Rzeczywiście, w poważniejszym wydaniu ten sport potrafi trochę kosztować. Na szczęście takie wydatki pojawiają się dopiero, gdy się parę sezonu pogra, wciągnie się w łażenie za piłeczką i zdecyduje na zakup czegoś konkretnego. Na początku wystarczają wypożyczane kije, trochę później jakiś tani niemarkowy set dla amatorów czy używany zestaw, odkupiony od znajomego gracza. A grać można na małym, sympatycznym polu, gdzie za 40 złotych można spędzić cały dzień, co serdecznie polecam :D

Może ci się spodobać...

7 komentarzy

 1. Facebook User pisze:

  Tia… „Podkurwiłeś” mi apetyt ;-)
  Jakby ktoś pytał, to wszystko Twoja wina!

 2. 3ED pisze:

  Niezłe pauzy robisz. :)

 3. Damn, powinno pojawić się imię i nazwisko komentującego przy zalogowaniu przez Facebook, a nie „Facebook User”… Coś ta wtyczka nie za bardzo się spisuje.

  Domyślam się, że to Bmalkow ma „podkurwiony apetyt” :) Nie wiem, czy Cię w ten sposób pocieszę, ale najpierw sam sobie „podkurwiałem apetyt” przez jakieś pół roku, zanim udało mi się obkupić.

  3ED: Ano, coś rzadko pisuję. Co jakiś czas mam coś, o czym chciałbym napisać, ale gdy siadam do kompa to najczęściej jestem zbyt zmęczony na sensowne klepanie. Za to co jakiś czas wrzucam zdanie czy dwa na Facebooka.

 4. bmalkow pisze:

  Rzeczywiście wtyczka do dupy.
  Myślałem, że będę mógł śledzić nowe komentarze na FB.
  Na dodatek tworzy nowe konto w WP. Czyli przez przypadek mam już dwa konta na Twoim blogu :-P

 5. CoSTa pisze:

  Znajomki z Poznania to dupy ale jakoś niebawem mam nadzieję otrzymać w spadku po rodzicach samochód i wtedy nie ma bata, zorganizuję wypad na to Twoje pole :). Spać jest tam gdzie? Bo do picia to widziałem, że są warunki…

 6. Spania na miejscu nie ma, ale można się kimnąć np. w zajeździe w pobliskim Ślesinie. Zowie się to bodajże Wik i nocują tam nerdy z linux@chat.chrome.pl, kiedy zwalają mi się na pole ;)

 1. 20/12/2009

  […] do 64. To oczywiście zasługa nie tylko intensywnych treningów, ale i nowego sprzętu, o którym już pisałem. Po wielu, wielu dołkach rozegranych tymi kijami mogę bez wahania stwierdzić, że to był bardzo […]