Znowu nici z Neostrady

Kurcze, trzy dychy na karku i dwukrotne oszukanie przez Tepsę na koncie a durny da.killa ciągle nie nauczył się nie wierzyć tepsiarzom…

Właśnie zakończyło się moje trzecie podejście do Neostrady. Oczywiście tak samo jak za pierwszym i drugim razem.

Po tym jak poproszono mnie o cierpliwość odczekałem dwa dni i dzisiaj znów zadzwoniłem na Błękitną Linię. I już nie było sympatycznie. Poprosiłem od podanie terminu, w którym mogę spodziewać się dostawy modemu. Konsultantka powiedziała, że termin może podać dopiero w przyszłym tygodniu (!!!) i przy okazji wspominania niedoszłej poniedziałkowej dostawy powiedziała coś na temat adnotacji o „niemożliwościach technicznych”. Tak sobie mimochodem to rzuciła i wróciła do sprawy dostawy modemu. Nie dałem się zmylić i przyczepiłem się do tej adnotacji. Okazało się, że jednak jest gdzieś tam dopisek o zbyt dużej odległości od centrali.

Noszkurwa…

Po raz trzeci ten sam numer? To dlaczego się durna pinda zarzekała, że na 100% już nas zasięg Neostrady obejmuje? Dlaczego dwie inne pindy i jeden pindol, do których wydzwaniałem nie widzieli tego dopisku? Dlaczego dzwoniący w kółko Facet Od Linii, który uparcie chce mnie podłączyć nie wie, że jestem poza zasięgiem? Dlaczego pinda, z którą dzisiaj rozmawiałem, mimo zauważenia pierdzielonej adnotacji dalej chce mi wyznaczać termin dostawy modemu?

Oczywiście powiedziałem, że nie jestem już zainteresowany Neostradą i poprosiłem o wycofanie zamówienia. Pinda stwierdziła, że ona nie może anulować, co najwyżej ja mogę po odebraniu modemu odpuścić sobie aktywację! Powiedziałem, że nie ma o tym mowy, nie życzę sobie tego modemu i dodałem, że ma jak najszybciej powiadomić Faceta Od Linii, że nie będzie żadnego podłączania Neostrady i zostaje SDI. Obiecała że to zrobi, ale ja nie mam złudzeń i czekam na kłopoty…

Przy okazji ciekawostka. Tepsa udostępnia możliwość sprawdzenia online stanu zamówienia Neostrady po wpisaniu jego numeru w formularzu. Formularz tak wygląda w Firefoksie 2.0.0.2 pod Linuksem:

Formularz Tepsy

W Operze 9.10 pod Linuksem:

Formularz Tepsy

W Firefoksie 2.0.0.2 pod Windows XP:

Formularz Tepsy

I w Internet Explorerze 7 pod Windows XP:

Formularz Tepsy

Ładny formularz, prawda? Bardzo użyteczne narzędzie.

22 komentarze

 1. siwa pisze:

  Wodzu!!!
  W kącie ale na koncie!
  (jezusmaria polonista!)

 2. siwa pisze:

  A w ogóle to oni Cię sciemniają. Generalnie clue jest w odłączeniu Ci SDI. Im to SDI w czymś przeszkadza. Poznałam po ogniu z jakim mnie namawiali na Neo kiedyś. Uważaj, bo tam jest jakiś wist w umowie, że jak Ci uaktywniają Coś, to odłączają automatycznie SDI. Żebyś się, chłopie, nie zdziwił.
  A nie myślałeś żeby jakimś bluconnectem czy iplusem czy innym oranżowem polecieć? Przecież to tańsze niż SDI teraz. Nie wierzę, że nie masz zasięgu komóry.

 3. Aj! Ale mi wstyd! Czy pisanie pod wpływem silnych emocji mnie usprawiedliwia?

 4. siwa pisze:

  Tak. Wszystko przez TPSA. Widzę, co oni z wykształconego człowieka potrafią zrobić.

 5. waltharius pisze:

  No ten formularz to jest pierwszorzędna sprawa. Bardzo pomocne. Dzięki temu wiem, że nic nie wiem a człowiek jest tabula rasa i tak już pozostanie…

  Trzymam kciuki za Twoje nerwy :)

 6. devnul pisze:

  ale z tymi screenami to coś oszukałeś – dałeś niby 4 screeny a wszystkie są do tego samego obrazka podlinkowane? czyżby próba skompromitowania (ha – nieudana) naszego kochanego monopolisty?

 7. Hmmm, dziwne, widzę białą plamę…
  Coś mi FF pod Linuxem nie działa..

 8. Luken pisze:

  Monopolista nie dba o klientów, za to gdy ma się radiówkę i dobrego admina, wszystko można załatwić. Wg. mnie staraj się o radiówkę, jeśli masz taką możliwość.

 9. honey pisze:

  …a ja drugi tydzien czekam, az kurier z Netii laskawie sie do mnie pofatyguje. Na razie jade na iPlusie :)

  honej

 10. Jajcuś pisze:

  A ja myślę, że powinieneś odebrać ten modem i spróbować aktywować usługę. To, że oni twierdzą, że jest za daleko, nie znaczy, że nie zadziała. Inna sprawa, że mogą być problemy z reklamacją, jak się później zepsuje…

 11. Jajcuś pisze:

  Luken: radiówka to akurat marny pomysł, w szczególności jeśli oparty o 802.11a/b/g (wifi, które zupełnie się nie nadaje do łączy dostępowych). Tu dostawca nawet jeśli chce dobrze, może w każdej chwili mieć problemy z zapewnieniem działania usługi. W naszych warunkach są to technologie bardzo zawodne. Kabel jednak pewniejszy. GPRS za wolny, EDGE/UMTS nie znam jeszcze, ale też nie miałbym do tego takiego zaufania jak do kabelka.

  da.killa: jeszcze żonka kazała przekazać (sama nie chce tu wszystkich tych pól wypełniać, może OpenID byś dodał), żebyś się tak nie wkurzał na „bogu ducha winne panienki na firewallu”, bo one naprawdę nic nie mogą… ;-)

 12. KonMan pisze:

  TPSA to samo zło. Do dzisiaj do mnie wydzwaniają, żebym zmienił abonament na jakiś bardziej korzystny. W końcu nie zdzierżę. ;)

  W ubiegłym tygodniu przeszedłem na Net24 i sobie chwalę — całe szczęście, że miałem taką możliwość. Wszystko niby dalej leci po łączach tpsa, ale cieszy mnie perspektywa, że już tym baranom nie będę płacił co miesiąc po stówie za głupie 512 kb/s. Niech się idą trącać.

 13. Luken pisze:

  Cóż, nikomu nie dogodzisz, a mi radiówka jak najbardziej wystarcza. Możesz spróbować też zobaczyć czy masz zasięg do Chello, Netia.

 14. smk pisze:

  Jajcuś, ja uważam że siwa ma rację. Im chodzi przede wszystkim o to, żeby to SDI odłączyć. A jak już odłączą, to z ponownym podłączeniem może nie być tak różowo. Po odebraniu modemu Neo może się okazać, że ani Neo, ani SDI…

 15. bucik85 pisze:

  Nie o to chodzi, by złapać króliczka, ale by gonić go!
  Próbuj dalej…

 16. CoSTa pisze:

  książkę wydaj killa bo robi się coraz ciekawiej i rozwój akcji wrecz skazuje na popełnienie conajmniej wykroczenia przez bohatera głównego :)

  pod safari nie widzę tych formularzy. what’s up? linkujesz jakoś na innym serwerze czy coś?

 17. Dzięki za wszystkie komentarze.

  Modemu nie zamierzam odbierać – nie chcę stracić SDI, dopóki nie będę miał pewnej alternatywy.

  Radiówka, owszem, jest lokalnie dostępna. Ale jej użytkownicy marzą o choćby najsłabszej Neostradzie. Za dużo userów i za słabe łącze.

  Komórkowemu internetowi nie przyglądałem się jeszcze. Ale chyba będę musiał, jeżeli jedna akcja, o której jeszcze nie pisałem, nie wypali.

  devnul: Strona naszego kochanego monopolisty jest tak dobrze napisana, że wygląda jednakowo we wszystkich przeglądarkach, więc poskąpiłem miejsca na serwerze i wrzuciłem jeden zrzut :)

  Jajcuś: Nad OpenID pomyślę, jak pojawi się jakiś porządny plug-in. A Żonie przekaż, że panienki z firewalla mogłyby jednak dokładniej czytać to co mają tam w komputerkach, zanim zaczną okłamywać klientów.

  CoSTa: A bezpośredni link do pliku działa? :)

 18. silnoreki pisze:

  Rozumiem, że ten mądry formularz na stronie TP mówił iż Twój numer znajduje się w zasięgu Neostrady ?

 19. CoSTa pisze:

  killa: aaa, kumam – ot się człowiek błaźni :)… faktycznie, wielce użyteczne narzędzie :)

 20. smk pisze:

  A ten http://the-notebook.org/12/01/2006/openid-comments-for-wordpress/ jest nieporządny? U mnie działa całkiem sprawnie.

 21. Luken pisze:

  Jest jeszcze jedna możliwość, zostać providerem internetu radiowego. :) Niestety na to potrzeba dobrych nakładów finansowych i ludzi aby chcieli płacić. Pomarzyć zawsze można.

 1. 16/03/2007

  […] pluginu WordPress OpenID Plugin z VerseLogic, bo polecany przez smoka OpenID Comments for WordPress najwyraźniej ma problemy z obsługą przekierowań w pliku […]