El Monito i Mini Monito

Już od jakiegoś czasu zabieram się za notkę reklamującą El Monito, bo trzeba lansować robotę kolegów z ogólniaka, ale czekałem na ładne buttoniki do umieszczenia na blogaskach. Marcin woli jednak się obijać niż robić buttoniki, więc trzeba było znaleźć inną okazję :) O okazji za chwilę, na razie parę słów wprowadzenia.

Czym jest El Monito? Takim czymsiem, który sobie siedzi gdzieś tam i sprawdza czy nasza strona jest widoczna w sieci. Z kilku serwerów, w Polce i w Niemczech, przez całą dobę. Zapisuje historię dostępności witryny, a w razie kłopotów wysyła e-mail z informacją. I na dodatek nic nie kosztuje. Fajnie, co?

El-Monito

Korzystanie z serwisu jest proste do bólu – bez zbędnych upiększaczy, za to z łatwym do rozgryzienia interfejsem. Nawet ja się połapałem :)

Jeżeli komuś nie chce się zaglądać na stronę serwisu by sprawdzić co z widzialnością jego witryny, a same e-maile to dla niego za mało, to może skorzystać z absolutnej świeżynki, czyli pretekstu do tego wpisu. Mowa o Mini Monito – sprytnym skrypcie dla Greasemonkey dodającym moduł ze statystykami z El Monito do dashboardu Google Analytics. Wiem, że się powtarzam, ale… Fajnie, co? :)

Jak to wygląda? Dokładnie tak jak reszta boksów GA!

ga-elmonito.png

Jeżeli korzystasz już z El Monito i używasz też Google Analytics, to łap za Mini Monito. Jeżeli jeszcze z El Monito nie korzystasz, to się nie przyznawaj, tylko w te pędy rejestruj i dodawaj swoje witryny :)

5 komentarzy

 1. Riddle pisze:

  Dobre! Zapisałem się i zobaczymy jak się będzie sprawować. :)

  Mam za to parę uwag, a raczej parę tipsów.

  * Link w emailu ma domenę monitor.elksoft.pl – nie tam się rejestrowałem (wiadomo; tylko piszę)
  * Tekst „niedługo otrzymasz email” wydawał mi się powiadomieniem, że konta są akceptowane przez moderatora.
  * Po kliknięciu w link w mailu dostałem tekst, że mogę dodać serwis (chyba nawet to był link do akcji), ale nie byłem zalogowany automatycznie, więc mnie przeniosło do formularza logowania (= nie tego oczekiwałem)
  * Po dodaniu serwisu nie ma wygodnej opcji dodania kolejnego. Muszę się cofać albo klikać na stronę główną.

  Porozglądam się jeszcze i wypiszę co mi przyjdzie do głowy.

  PS: Integracja z GA to killer feature. Będę szczery i powiem, że tylko dla niej się zapisałem :D

 2. Riddle: dzięki! Bardzo dobre podpowiedzi. Pierwszą już zastosowałem, pozostałe wymagają przemyślenia.

  Miłego korzystania i niewielu powiadomień :)

 3. Franko pisze:

  Nonono! Świetna rzecz, zwłaszcza współpraca z GA. Też sobie to chyba lada chwila zainstaluje. Dzięki za info.

 1. 05/11/2007

  […] Elksoft oraz Silva Rerum Dodaj do: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new […]