3k zł do przepicia za każde dziecko!

Uwaga: ten wpis powstał dawno temu. Istnieje spora szansa, że nie odzwierciedla obecnych poglądów i opinii autora.

LPR proponuje 3 tys. zł becikowego:

Liga Polskich Rodzin przekonuje, że becikowe przyczyniło się do wzrostu urodzeń w Polsce. Liga zapewnia, że polityka prorodzinna będzie kontynuowana. Proponuje zwiększenie becikowego do 3 tysięcy złotych. Kwota ta miałaby obowiązywać od 2008 roku. Swoją propozycję LPR zamierza przedstawić na najbliższym posiedzeniu Sejmu.

Super pomysł po prostu… Normalni ludzie i tak się tym nie skuszą, bo dziecko kosztuje więcej, dużo więcej, a 3k to tylko pomoc w początkowym urządzeniu się z maluchem.

Ale za to pewnie przybędzie przypadków takich, jak ten, który mamy tu na miejscu…

Jest sobie rodzina. Facet ma rentę (albo emeryturę, ale obstawiam rentę), jego żona pije, jego córka pije, obecny facet jego córki pije. Oczywiście za rentę faceta. Albo za kasę z kabli telefonicznych i podobnych “przedsięwzięć”. Już pierwszy dzieciak córki miał nielekko, bo w domu wszyscy narąbani. Ale teraz dziewczyna (rok młodsza ode mnie) urodziła drugie (w ciąży piła dalej) i dostała becikowe. No i zaczęło się picie na maksa. Dochodzi do tego, że pijana babcia dzieciaka chodzi po wsi i szuka jego matki (też pijanej), bo niemowle leży w domu i płacze…

Ich sąsiedzi boją się gdziekolwiek dzwonić, bo nie chcą mieć podpalonych drzwi. Moja matka obdzwoniła położną środowiskową, straż miejską i ośrodek pomocy społecznej. Nikt nie stwierdził nieprawidłowości. Mam nadzieję, że nie stanie się żadna tragedia, zanim ktoś z urzędników raczy otworzyć oczy i zauważyć co się dzieje.

Ciekawe co będzie przy trzecim dziecku… a pewnie trzecie będzie, gdy posłowie uchwalą 3k becikowego…

9 komentarzy

 1. Tomek pisze:

  Przy czwartym jako niepracująca matka dostanie 870zł “pensji” od państwa. Super partia! Super minister!

 2. OJO pisze:

  napisałbym że niech szlag trafi koalicję rządzącą, ale boję się, że kiedyś to znajdą i mnie zamkną.

  nie ma to jak kupować sobie zadowolenie pijanych wyborców.

 3. stemer pisze:

  nóż w kieszeni się po prostu otwiera… owszem, skorzystają na tym także rodziny powiedzmy normalne, którym taki grosz przyda się chociażby na pieluchy i ciuchy dla małego.
  tego typu rozdawnictwo pieniędzy powinno być w jakiś sposób kontrolowane. może i nawet przez sprawdzenie, czy dany osobnik nie popełniał jakiś wykroczeń, ile czasu przepracował, ile siedział na zasiłku. ale tego typu kontrola pociągnie za sobą konieczność utworzenia kolejnych niepotrzebnych etatów…
  ech, chce się rzecz: “dlaczego za moje pieniądze…”

 4. Złoty pisze:

  Kiedyś w telewizji jakiś ekspert powiedział że na becikowym najwięcej zarobią kampanie piwowarskie :). Mnie najbardziej dobija stwierdzenie że to dzięki becikowemu wzrósł przyrost naturalny, imo gówno prawda, z żona podjęliśmy tę decyzję bo chcieliśmy mieć dziecko a nie dlatego że teraz lepiej się żyje dzieciatym rodzinom. Robi się coraz gorzej więc trzeba teraz :) . O ja bym wolał 100 PLN ale co miesiąc i gwarancję że zona wróci do pracy po macierzyńskim. Te 1000 czy 3000 to w sumie gówno da najbiedniejszym.

 5. jam łasica pisze:

  Te becikowe będzie dla wszystkich, bez względu na dochody? Pewnie bogate rodziny też nie pogardzą 3k…

 6. waltharius pisze:

  No i tym sposobem realizują tanie państwo. Brawo dla tych matołów. A na wzrost ludności to może i wpłynie, ale tej najbiedniejszej, czyli pogorszy się sytuacja a nie polepszy, bo jednorazowa dopłata w wysokości nawet 3k to niewiele a przepić się da ją szybko…

 7. king.pest pisze:

  tak, bardzo ciekawa ta koncepcja Ligi.
  zawsze gdy czytam o podobnych pomysłach zastanawia mnie nie tyle krótkowzroczność elektoratu łapiącego się na podobne chwyty, ile kompletna (z ekonomicznego punktu widzenia) ciemnota autorów pomysłu. w ogóle niech mi ktoś powie, czy rozwinięta socjaldemokracja gdziekolwiek się sprawdziła? przecież nawet kochani Szwedzi mają z nią problemy! kogo to pociąga intelektualnie? przecież sensu w tym, żeby państwo rozdawało pieniądze na prawo i lewo wielkiego nie ma.

 8. CoSTa pisze:

  bo to polska właśnie. najgorsze jest to, że przypadek twojego sąsiedztwa to nie jakaś szczególna patologia a raczej stan podchodzący w pewnych regionach pod “normę”. to jest tragiczne a nie kilka złotych na początek. sam pomysł zły nie jest i na pewno każda pomoc finansowa na starcie się przydaje (o ile stać na nią to państwo bez dodatkowego drenażu mojego portfela). to, do jakich ludzi trafia to już zupełnie inny problem.

 9. liviopl pisze:

  LPR-owi chyba przyświeca jakiś rosyjski ideał…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *