Deer Park Alpha 2

Uwaga: ten wpis powstał dawno temu. Istnieje spora szansa, że nie odzwierciedla obecnych poglądów i opinii autora.

Gdy parę dni temu nocne buildy Firefoksa zaczęły się przedstawiać jako “Deer Park Alpha 2” pomyślałem, że moment ukazania się oficjalnego wydania tej rozwojowej wersji mojej ulubionej przeglądarki jest już bliski. Jak się właśnie okazało – miałem rację :) Dopiero co Asa Dotzler na swoim blogu napisał:

Tonight, you can finally get your hands on Deer Park Alpha 2.

With this release comes the now enabled by default “fast back (and foward)” feature which makes moving backward and forward in history blazing fast. We’ve also enabled the “Reporter” tool for reporting broken websites (you can find this in the Help menu.) In addition, tab drag and drop reordering made it into this alpha release, so did a major improvement to pop-up blocking, and also, error pages have replaced error dialogs.

You can read more about the release at the release notes page and you can download it from here

Pozostaje mi tylko zachęcić wszystkich nie bojących się używania oprogramowania nie oznaczonego jako stabilne i zalecane dla końcowych uzytkowników, do testów Deer Park Alpha 2 – to naprawdę znacznie przyjemniejsza i wygodniejsza przeglądarka niż Firefoksy z linii 1.0.x (IMHO oczywiście).

8 komentarzy

 1. Patrys pisze:

  Jak ze wsparciem dla extensions?

  Jak przestanie mi zależeć na profilu, to się przesiądę nawet, tylko nie chcę stracić możliwości pracy przy okazji :D

 2. DarkStar blog.krakowiacy.info pisze:

  Zaczekam na polską lokalizację. Niby angielski mi nie przeszkadza, ale jakoś przyjemniej się używa programów w ojczystym języku. Ale dobrze wiedzieć, że już jest.

 3. olórin pisze:

  Ja na x64 używałem DeerPark – było ok, ale oficjalne buildy coś u mnie nie chciały za dobrze chodzić – np. nie dało się pisać w polach tekstowych….

 4. lanrat pisze:

  "tab drag and drop reordering"

  Fajnie. Bedzie jedno rozszerzenie mniej :-)

 5. da.killa pisze:

  Patrys: wszystkie moje ulubione rozszerzenia mam zainstalowane. Co prawda Greasemonkey musiałem "haknąć", ale chodzi. Tylko SpellBound zabija przeglądarkę jednym klikiem.

 6. przemek pisze:

  Ha! Doczekałem się tej funkcji! Kurde, ostatni raz tak podekstycowany byłem gdy sprawdzałem różnicę w wydajności pojedynczego dysku ATA-100 i macierzy RAID-0. :)

 7. przemek pisze:

  Kilka uwag – opcja szybkiego w tył/w przód działa dokładnie tak, jak chciałem. Ale się cieszę.

  Na czystej instalce tej wersji Deer Parka odmawiają zainstalowania się następujące rozszerzenia:

  – All-in-One Gestures

  – Download Manager Tweak

  ale gdy instalować DP z posiadanym już Firefoksem i ww rozszerzeniami – wszystko jest ok. Z kolei nieaktywny staje się Adblock… ciekawe, bo na czysto się instaluje. Tyle u mnie, na Windows 2000.

 8. VERiON pisze:

  "fast back (and foward)" feature

  no nareszcie! ostatnia rzecz, która ewentualnie mogła przemawiać na korzyść opery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *