Kompas wyborczy 2007

Po niedawnym kompasie politycznym przyszła pora na coś bardziej dopasowanego do polskich realiów – Kompas Wyborczy w serwisie Wybory 2007 na wp.pl. Wynik? Proszę bardzo:

Kompas Wyborczy 2007

Na czym się „rozszedłem” z programem PO?

 • Czy jesteś za podtrzymaniem programu „zero tolerancji dla przemocy w szkołach”? (PO: Tak, Ja: Nie)
 • Czy popierasz dotychczasowe zaostrzenie Kodeksu karnego? (Tak, Nie)
 • Czy uważasz, że wszystkie osoby, które pracowały dla tajnych służb PRL, nie powinny mieć możliwości udziału w życiu publicznym? (Tak, Nie)

Czyli po staremu – głosuję na PO.

Może Ci się również spodoba

 • Zdziwiłem się, PPP?! Myślałem, że LID.

 • Sekretarz

  Ten kompas jest tendencyjny. U mnie wskazało PO na 65%… a LPR dopieru drugi (też 65%). Od kiedy to PO głosi coś zgodnego z tym co zaznaczyłem? Przecież oni są wyprani z jakichkolwiek poglądów i ułożyli program „demokratycznie”, żeby hasła się podobały, a nie żeby to miało sens….

 • Platforma Obywatelska – 70% zbieżnych odpowiedzi

  Pozostałe partie:
  * Liga Prawicy Rzeczpospolitej – 70%
  * Samoobrona RP – 50%
  * Polska Partia Pracy – 45%
  * Lewica i Demokraci – 45%
  * Polskie Stronnictwo Ludowe – 40%
  * Prawo i Sprawiedliwość – 35%

 • ravbc

  Pytanie zasadnicze: czy patrzenie na program wyborczy w przypadku większości polskich partii ma w ogóle sens? Moim zdaniem niewielki.
  Ja raczej skłaniam się do nie głosowanie na „oszołomstwo” (czy też zwyczajną demagogię), bo to nigdy gospodarce na zdrowie nie wychodzi.
  Pewne jest, że wszystkie partie mają w swoich „programach” sporo elementów czystej niemal demagogii. I nie ma się co dziwić, bo to działa na wielu.
  Ja wybieram rozwój gospodarczy, bez ekscesów i przede wszystkim bez wyciągania kasy z mojej kieszeni.
  W zasadzie dodać należy tylko, że jedynie partia z odpowiednio dużą reprezentacją w parlamencie może mieć jakąkolwiek nadzieję na realizację choć części swoich planów. A to oznacza, że w zasadzie wybór jest tylko spośród 3, z których 2 to mniej lub bardziej nawiedzeni socjaliści. Smutne.

 • Lewica i Demokraci – 85% zbieżnych odpowiedzi

  Pozostałe partie:

  * Platforma Obywatelska – 75%
  * Polska Partia Pracy – 65%
  * Polskie Stronnictwo Ludowe – 60%
  * Samoobrona RP – 55%
  * Liga Prawicy Rzeczpospolitej – 35%
  * Prawo i Sprawiedliwość – 25%

 • Wypadło mi LPR. Wstyd.
  Na tego *** nie zagłosowałbym w życiu.
  Nie jestem pełnoletni, więc głosuję tylko w szkolnych “wyborach”

 • Mamy i tak przerąbane.Nic się nie zmieni za sprawą politykierów,nic.I choć nie odkryłem Ameryki,to pamiętajmy,że możemy liczyć TYLKO na siebie,i ewentualnie- na siebie na wzajem.Bo system zawsze szkodził tzw.przeciętnemu,szaremu obywatelowi-wiem coś o tym wierzcie mi.Od kilkunastu lat słyszę to samo i widzę te same potwarze.A młode pokolenia .na które tak liczyłem ma gębę Olejniczaka albo Strąka,czyli karierowicz i przygłup.Liczmy na siebie i nie bądzmy egoistami.I głosujmy na ludzi,nie na partie.Pozdrawiam

 • Barani Łep

  O ile Pisiory odpadają z przyczyn oczywistych, PO mojego głosu nie dostanie z przyczyn, które powinny być oczywiste a nie są. Ci ludzie zachowują się jak banda rozwrzeszczanych wyrostków na boisku po paru winach. Już nie pamiętam kiedy Tusk ostatni raz udawał człowieka cywilizowanego. Facet zaczyna dzień od przywalenia komuś a potem jakoś leci. Głosowanie na gówniarzy nic nie zmieni. Nawet gdyby wygrali, zmienią się tylko pyski a syf zostanie bez zmian.

 • Mnie wypadło PO. Ale nie wiem czy przypadkiem nie będzie to samo co z PIS

 • Pingback: Kompas wyborczy 2007 at Hadret’s.Blog()