Command & Conquer za darmo

Pewnie większość z Czytelników „silva rerum” już o tym słyszała, a spora część nawet ściągnęła, ale jeżeli kogoś ominęła ta wiadomość to właśnie może nadrobić braki. Z okazji 12 rocznicy wyjścia oryginalnego Command & Conquer EA udostępniła do darmowego pobrania obrazy płyt.

Command & Conquer

To kick the celebration off, today we have a special surprise which we are certain new and old Command & Conquer fans will enjoy. We are providing the original Command & Conquer as a free download, compatible for Windows XP! This is the same version included with the collectors pack Command & Conquer: The First Decade, and is now available for you to download for free!

Dostępne są dwa obrazy płyt: C&C 95 GDI i C&C 95 NOD. Tym, którzy chcieliby odpalić ściągnięte gry pod Windows XP z pewnością przydadzą się informacje zawarte w instrukcji instalacji i uruchamiania.

Ja już ściągnąłem i wypaliłem płyty. Teraz czekam na koniec sezonu by wreszcie przejść C&c w całości :)

Może ci się spodobać...

15 komentarzy

 1. Hoppke pisze:

  Uuu, już ściągam! :)

 2. obi_gl pisze:

  ale NOD czy GDI? :>

 3. obi_gl: i NOD, i GDI.

 4. vasip pisze:

  ale oso chodzi?
  To który ściągać: nod czy gdi? czym to się różni

 5. NOD i GDI to dwie strony konfliktu w C&C.

 6. Hoppke pisze:

  Jak można nie znać NOD i GDI…? Przecież… przecież to klasyka! :]

 7. ravbc pisze:

  @Hoppke: Ta klasyka ma 12 lat. Ci co są teraz „na bieżąco” z grami wtedy jeszcze w pieluchy sikali… ;-)

 8. Hoppke pisze:

  @ravbc: hmm, racja. To pewnie się po ściągnięciu płytek zawiodą… odgrzewana klasyka przemawia zwykle tylko do tych, którzy w nią grali w swoim czasie.

  BTW, to naprawdę tak dawno temu było? Rany…

 9. taaa, ale od tego czasu były inne części, dodatki itp, no i niedawno wyszła trzecia część serii!:) więc to ze cnc ma 12 lat to nikogo nie tłumaczy z nieznajomości takich terminów jak NOD czy GDI!

 10. golem14 pisze:

  A ja nie ma trybu zgodności ze starszymi systemami w moim XP. Coś mi go kiedyś wyłączyło, jakiś XP Tweak lub tym podobne i teraz nie wiem jak to włączyć :(

 11. vasip pisze:

  Dzięki za odpowiedź (chociaż odp. znalazłem na wiki). Fakt, ja tej gry kompletnie nie znam. pierwsza strategią w jaką grałem był Red Alert.

 12. oks pisze:

  nie wiem jak zainstalowac gre. Ustalam zgodnosc i to wszystko, a wyskakuje mi jakas dziadowska tabeleczka: „Unable to lacate necessary files. Please run Setup.exe from the CD-ROM disc” i tak za kazdym razem. Moze ktos cos mi poradzi?

 13. ziyo98 pisze:

  Ludzie…., czy ma ktos jeszcze namiary na te plytki? Troche sie spoznilem i tam gdzie byly, juz ich nie ma, a chetnie przypomnialbym sobie stare czasy.

 14. lol pisze:

  pomocy pomocy pisze ze serwer 11 jest error nieda sie pobrac pomocy prosze jak mam to sciongnac

 15. Kahim pisze:

  Moja pierwsza strategia to Dune 2 ;p