Lepszy Gmail

Jeżeli pamiętacie mój wpis o skryptach Greasemonkey ułatwiających i uprzyjemniających korzystanie z Gmaila i korzystacie z kilku propozycji w nim zawartych, to może zainteresuje was rozszerzenie do Firefoksa zbierające kilkanaście najciekawszych skryptów i na dodatek nie wymagające Greasemonkey?

Gina Trapani z serwisu Lifehacker ułożyła niezły pakiet polepszaczy i przerobiła go na rozszerzenie dzięki Greasemonkey Compiler. Nazywa się to Better Gmail i jest naprawdę świetnym rozwiązaniem – przede wszystkim pozwala na łatwe korzystanie ze sporego zestawu skryptów bez klikania w nie najwygodniejszym interfejsie Greasemonkey, a na dodatek możemy liczyć, że przy aktualizacji rozszerzenia dostaniemy także nowsze wersje skryptów, co w przypadku instalacji ich samych nie jest za proste.

Co potrafi Better Gmail? Jego możliwości są podzielone na trzy sekcje. Pierwsza to „Wiadomości”:

Better Gmail - karta wiadomości

Polecam wypróbowanie Conversation Preview (zapewnia podgląd po kliknięciu PPM na liście wiadomości) i Filter Assistant (powiedzieć że ułatwia tworzenie filtrów to mało, dzięki niemu ta czynność przestaje być upierdliwa).

Druga sekcja to „Sidebar”:

Better Gmail - karta paska bocznego

dodająca nowe możliwości do paska bocznego. No a w trzeciej

Better Gmail - karta skórek

możemy zmienić domyślny wygląd Gmaila na jedną z trzech skórek.

Na ostatniej zakładce znajduje się alfabetyczny spis wszystkich skryptów wraz z krótkim opisem.

Dodatkowe zrzuty ekranu obrazujące większość funkcji Better Gmail znajdziecie na jego stronie, tam też można go pobrać i przejrzeć historię zmian. Jak sami zauważycie dość szybko się rozwija – stale dochodzą nowe skrypty a stare są aktualizowane.

Jeżeli intensywnie korzystacie z Gmaila i chcecie wycisnąć z niego jak najwięcej to warto chociaż wypróbować to rozszerzenie. Polecam.

Może Ci się również spodoba