WordPress 2.7

To pierwszy wpis na „silva rerum” po aktualizacji silnika napędzającego blog, czyli WordPress do wersji 2.7. Upgrade poszedł sprawnie, wtyczki pracują dalej, bazy nie zeżarło i wszystko wydaje się działać. Jeżeli zauważycie coś niepokojącego (to, że w końcu coś tu pisuję się nie liczy :P) to dajcie znać, a będę bardzo wdzięczny.

Wersji 2.7 używam od czasu drugiej lub trzeciej bety na  nowej stronie pola golfowego, którą od jakiegoś czasu próbuję wymęczyć, więc miałem okazję zapoznać się z nowinkami i właśnie dlatego nie mogłem się doczekać oficjalnego wydania. Jeszcze niedawno byłem przekonany, że praca na WordPressie z serii 2.6 to przyjemność i wygoda, ale gdy przeskoczyłem kilka razy na niego po dłuższym kontakcie z  2.7, to miałem wrażenie jakiegoś zacofania i paskudnej niewygody.

Jeżeli nie wierzycie, że jedno wydanie może tak znacząco podbić używalność silnika blogowego, to zapraszam na film:

Moje ulubione ficzery to możliwość dostosowania dashboardu i ekranu edycji do włąsnych upodobań – blogowanie dzięki temu stało się jeszcze wygodniejsze. Oczywiście aktualizacja wbudowana w silnik czy instalacja wtyczek bez zabawy z ftp też są fajne, tak samo jak nowe menu czy zarządzanie komentarzami… Ech, dużo dobrego dali :)

Przy okazji: ostatnio ekipa WordPress stara się mocno w temacie klipów promujących soft. Poprzedni, zapowiadający wydanie 2.7, też miał co nieco z trailera filmowego:

„This time, it’s personal” :)

Wszystkich WordPressowców zachęcam do aktualizacji, a pozostałych bloggerów do oglądania filmów i cichutkiego jęku zazdrości: „ech… gdyby moja platforma blogowa tak wyglądała i działała…” :p

Może ci się spodobać...

5 komentarzy

  1. matipl pisze:

    Też bardzo podoba mi się nowy design backendu, aż dziw bierze, że to raptem 2.7, a nie 3.0

  2. Z tego co gdzieś czytałem, to zrezygnowali ze specjalnego numerowania wydań z dużymi zmianami i po prostu główne wersje będą numerowane kolejno x.0 do x.9.

  3. Dziękuję, liczy się, ale to była moja wina, nie WordPressa. Muszę bardziej uważać przy grzebaniu…

  4. Akwarium pisze:

    Faktycznie ładny ten nowy design, ale myślę, że takie zbędne dodatki są niepotrzebne. Lepiej jakby się zajęli spamem w WP, bo ja mam właśnie z tym największy problem. Wiem, że są różne wtyczki, ale w moim przypadku się nie sprawdzają, bo blokują też normalne komentarze. ;/