Masakra w Google Reader

Stało się. Miałem dość ciągle pełnego Google Readera i braku czasu na czytanie nowych wiadomości. Z ~120 kanałów jakie subskrybowałem wyciąłem większość – pod nóż poszły przede wszystkim dawno nie aktualizowane feedy, ale i te o największym natężeniu ruchu, czyli głownie planety (Mozilla, Gnome, …) i serwisy w rodzaju Lifehacker. Poleciała też większość „zabawowych” kanałów (2up itp.). Efekt masakry? Taki:

feedy-po-masakrze.png

Aż sam się zdziwiłem, gdy po wycinaniu feedów odświeżyłem okno z trendami. Posunięcie drastyczne, ale teraz przekopywanie się przez wiadomości powinno być prostsze i szybsze.

Ciekawe jak długo wytrzymam z mniej niż 50 subskrypcjami :)

7 komentarzy

 1. wariat pisze:

  A nie prościej/wygodniej po prostu powiedzieć sobie, że guzik „Mark all as Read” jest dla ludzi? Trudno (mnie) wyobrazić sobie, że czytam cały spam jaki trafia takimi kanałami jak np wiadomości24, ale przecież czytam i przydają się (ten i wiele podobnych) te feedy bo czasem człowiek na prawdę się nudzi a umysł nadaje się tylko na przeglądanie bzdetów … i popijanie kawy ;-)

 2. Używam tylko widoku „All Items” więc za jednym zamachem bym zaznaczył jako przeczytane wszystkie wiadomości, a to słabe rozwiązanie. Zresztą ominięcie wiadomości, która mnie nie interesuje to około 1,5 sekundy na przeczytanie tytułu, rzucenie okiem na ewentualne ilustracje i naciśnięcie „j” :)

 3. Cthulhu pisze:

  Widzę, że podobnie korzystamy z GT da.killo :]. Ja ostatnio z 80 subskrybcji zjechałem do 27 – na aucie wylądował np /. i 90% planet. Co do Lifehackera to ja subskrybuję RSS Top czy jakoś tak – za dużo było wpisób by nawet filtrować je po tytułach w głowie o czytaniu nie wspominając.

  Swoją drogą 50 rssów po drastycznych cięciach to i tak sporo – masz tam sporo blogów?

 4. Cthulhu pisze:

  erm.. z GR a nie GT.. za mało snu.. gdzie tu jest opcja „edytuj”? ;]

 5. Hoppke pisze:

  „From your 51 subscriptions, over the last 30 days you read 914 items”

  Taki jest mój zestaw RSS-ów, daję radę być na bieżąco w miarę komfortowo.

 6. zen pisze:

  Nie jest tak źle u mnie:

  From your 79 subscriptions, over the last 30 days you read 3,164 items, starred 16 items, shared 0 items, and emailed 0 items.

  A czasami i tak nie ma co czytać przy kawce ;)

 7. brocha pisze:

  From your 106 subscriptions, over the last 30 days you read 2,909 items, starred 2 items, shared 0 items, and emailed 9 items.

  Ale ja mam na to wytłumaczenie

  http://tnij.org/ab0q