Google Gears

8 komentarzy

 1. Mr. Gadget pisze:

  Gdyby jeszcze wszystkie strony udostępniały pełne artykuły w feed to by było super. Z czytanych przezemnie stron tylko kilka % polskich tak robi. Ja na swoich witrynach staram się tak czynić.

 2. matipl pisze:

  Jeszcze kilka dni i Szukanie też będzie w GR. Odpowiednie CSS-y już ludzie z Google wrzucili, tylko sam mechanizm jest jeszcze niewidoczny.

 3. chlitto pisze:

  pelne atykuly w feedzie to glupota po uno, czytam setki newsow dziennie i jakos nie widzi mi sie perspektywana sciagania pelnego artykulu chociaz mnie guzik obchodzi, dos rss sluzy do wysylania naglowkow, tres to by bylo nie oplacalne i glupie ze strony adminow…

  a co do wyszukiwarki to ja sobie poradzilem w ten sposob ze skopiowalem z google readera liste subskrypcji i wkleilem do google custom search i jestem zadowolony ^^

 4. bmalkow pisze:

  Normalnie to wolę w RSSach tylko nagłówki. Jednak mając używać GR w trybie offline, to przydałaby się pełna treść.

 5. matipl: No to ideał jest blisko :)

  chlitto: Raczysz żartować. Feed z samymi nagłówkami, to najlepszy sposób na stracenie czytelnika – gdy przełączyłem na pełne artykuły ilość czytających wzrosła. A co do opłacalności – słyszałeś o facecie zwanych John Chow, który wyciąga z bloga ponad $10k/miesiąc? Cytat z jego „10 Blogging Mistakes To Avoid”:

  Not Giving a Full Feed RSS

  Unless you make 10+ posts per day, there are really no good reasons for not offering a full feed RSS. Since turning on my full feed RSS, my RSS subscribers has increased steadily. I expected traffic to the blog to go down but to my surprise, it kept going up.

  Yes, a RSS feed is harder to monetize than a blog, but many RSS readers will unsubscribe to a feed if it’s not full. Not offering a full feed when you do only a few updates a day (or week) just makes you look cheap.

 6. Bellois pisze:

  Każdy kto się zajmuje blogowym marketingiem powie, że pełny RSS to podstawa. I ja to potwierdzę, bo też to widzę ze swojego doświadczenia :-)

 7. mr_Zola pisze:

  Odnośnie GoogleGears to jeszcze ma małą wadę – nie sciąga obrazków i innych obiektów wbudowanych w feed’y

 8. Zgadzam się – pełny feed to mimo wszystko podstawa. Większość (a mam w sumie ich nie tak mało, choć pewnie mniej niż inni) feedów czytam w całości w Google Readerze w ogóle nie zaglądając na strony, których dotyczą. Brak pełnego feeda odebrałby całkowicie sens samych feedów dla mnie – zajrzeć na stronę można z ulubionych ;)