Gmail ściąga pocztę z innych kont

Od dłuższego czasu doskwierał mi fakt, że pocztę miałem ściąganą na jeden komputer, a potrzebowałem do niej dostępu z przynajmniej dwóch. Radziłem sobie jako-tako odpalając na laptopie program pocztowy z desktopu (ssh -Y) – miałem dojście do listów, ale wygodne to nie było.

W akcie desperacji zastanawiałem się już nad forwardowaniem wszystkich skrzynek na konto na Gmailu, żeby uniezależnić się od lokalnego składowania listów. Wtedy też dowiedziałem się, że Google eksperymentalnie niektórym użytkownikom włączył możliwość ściągania poczty z innych kont, przez co ostatecznie upodobnił swojego webmaila do normalnego klienta poczty.

„To coś dla mnie!” – pomyślałem, ale nie dane mi było załapać się na testy nowych możliwości Gmaila. Pozostało mi czekać i co jakiś czas sprawdzać w ustawieniach konta czy nie pojawią się upragnione opcje. Przed chwilą zajrzałem znowu i… najwyraźniej się doczekałem:

gmail pop3

Dodawanie nowych kont jest szybkie i łatwe. Podajemy adres konta, nazwę użytkownika, hasło, adres serwera. Możemy zdecydować, czy Gmail ma pozostawiać ściągnięte listy w skrzynce, czy ma używać SSL, jaką etykietę (label) mają dostawać listy z tego konta i czy mają omijać Inbox. Dodatkowo możemy zdecydować się na możliwość wysyłania z listów z adresem dodawanego konta (prawo do takiego wysyłania musimy potwierdzić klikając w link w liście wysłanym na adres tegoż konta).

Oczywiście sprawdziłem te nowe możliwości w praktyce – dorzuciłem dwa konta i jak widać na powyższym zrzucie ściąganie poczty z innych skrzynek działa.

Na zakończenie muszę wspomnieć o małym minusie – obowiązuje limit pięciu kont jakie możemy w ten sposób obsługiwać.

17 komentarzy

 1. Bellois pisze:

  Też na to czekałem. Sprawdziłem i… MAM! Yupi :D

 2. ehh pisze:

  A ja nie;/

 3. Hoppke pisze:

  Jejku, też mi włączyli! Super :)

 4. Ja tam wole ustawiac forwardowanie wiadomosci na innych kontach, niz podawac user/pass. (Domyslam sie, ze na niektorych skrzynkach, nie da sie ustawic forwardowania, wtedy widze uzytecznosc tego klienta POP w GMailu).

 5. Dla mnie takie rozwiązanie tez bomba – fakt maile czytam przez Thunderbirda ale są jakieś ciągłe problemy z ściąganiem ich z gmaila (wysyłać mogę) … Tych skrzynek się namnożyło i zawsze nawet poza domem lepiej zalogować się w 1 miejscu i mieć wszystkie maile niż logować sie 5 razy . Niestety mi tego nie włączyli – zmieniłem język na angielski może szybciej włączą ;-)

 6. kameowy pisze:

  ustawiłem dla testów pobieranie poczty i możliwość wysyłania.
  ściągnął pocztę.
  czekam, aż ściągnie maila od google z linkiem do potwierdzenia, żeby móc wysyłać maile. czekam, czekam i nic.
  w końcu stwierdziłem, że pewnie za godzinę dopiero pobiorą nowgo maila i zalogowałem się na to drugie konto kliknąłem w link i działa.

  po kilku minuach coś mnie tknęło – zajrzałem do spamu, a tam mail, który google samo wysłało :>

 7. Wojciech 'b3x' Zając pisze:

  @ehh: powód jest prosty, opcji tej nie ma w polskim interfejsie – zmiana języka na EN (US) pomaga.

 8. drixter pisze:

  chyba wszyscy za bardzo ufają google, a będzie lament i płacz jak np. zablokują/skasują komuś konto.

 9. ehh pisze:

  @Wojciech 'b3x’ Zając: Nie taki prosty. Nigdy, nawet na 5min nie zmieniłem języka na PL.

 10. waltharius pisze:

  Heh i na mnie trafiło… Może z czasem sobie to sprawdzę… Może być ciekawe :)

 11. siwa pisze:

  W angielskim też nie ma jak się za mało uzywa Dżi.

 12. odcinek pisze:

  Też jeszcze nie mam, pomimo EN/US. Ciekawe jak wybierani są 'szczęśliwcy’, którzy dostają taki bonus. Chociaż, z drugiej strony, właściwie bezpieczniej forwardować.

 13. PeTe pisze:

  też nie mam jeszcze. A już się napaliłem ;)

 14. wentuq pisze:

  Osobiście korzystam z forwardowania, ale np. na onecie, yahoo nie da się ustawić forwardowania. Osoby które chcą się przesiąść na Gmaila i nie chcą tracić swojego starego maila muszą sprawdzać dwa konta na raz. Po raz kolejny Gmail wyszedł na przeciw oczekiwaniom. ps. narazie mi również nie włączyli

 15. RaVbaker pisze:

  Tego mi właśnie było trzeba. Bo głupia poczta wp za forwarding chce $$$. Gdyby tak jeszcze przesyłanie wiadomości z innych kont na gmaila działało… ;).

  To by był dopiero perfekcyjny webmail. :D

  Ach ten gOoGle. :D

 16. Cynthia pisze:

  Kiedy to będzie dla wszystkich?

 17. Google mówi tak: „This feature is currently only enabled for a limited number of users. We’re working on making it more available soon. Look for it in the 'Accounts’ tab in Settings.”