Ach ci wegetarianie!

17 komentarzy

 1. 9gods pisze:

  Czy głupota plus zaściankowość to wymóg konieczny żeby zostać politykiem ? Bo ostatnio wygląda na to, że chyba sortowali ich według tych kryteriów :)

 2. OJO pisze:

  ciemniaki z tych gertychów :(

 3. siwa pisze:

  Musicie mi wybaczyć…
  Wszystko przez wegetarian i ich zzieleniałe umysły.

 4. 9gods pisze:

  Wybaczamy.

 5. Hoppke pisze:

  I słusznie. Trzeba skończyć z bzdurną teorią ewolucji.

  Czekam na powołanie komisji śledczej która prześwietli tego tak zwanego Darwina i dowiedzie bezsprzecznie, że był on wegamasonem i miał dziadka w Wehrmachcie.

 6. dormitor pisze:

  To może zupę mleczną ze szkolnego jadłospisu by też trzeba wykreślić? Żeby dzieciom nie zabrakło ognia wewnętrznego do chodzenia na przysposobienie obywatelskie.

 7. dormitor: Racja! Zamiast mlecznej dać czarninę!

 8. lanrat pisze:

  Dzisiaj rano słyszałem w zetce jakiś komentarz Moniki Olejnik na ten temat i na końcu prowadzący powiedział coś w tym stylu:
  „A Monika Olejnik pochodzi od małpy co można zobaczyć nawet w jej adresie emailowym”
  :-)

 9. maniel pisze:

  Ja myślę ze obie koncepcje [kreacjonizm i ewolucjonizm] mogą współżyć [bez skojarzeń] i ani trochę sie ze sobą nie kłucą. IMHO żeby kategorycznie odrzucać jakąkolwiek koncepcję trzeba mieć strasznie zamknięty umysł i klapki na oczach:) Niegdyś ludzie nie wierzyli w/nieuznawali/odrzucali rzeczy które dzisiaj uznajemy za fakty czy korzystamy z nich na codzień, dzisiaj też pojawia się wiele głosów sceptyzyzmu, a przecież „na świecie są rzeczy które nawet filozofom się nie śniły” ;-)

 10. maniel: ciekawe jak chcesz pogodzić twierdzenie, że wszystko zostało stworzone za jednym zamachem (łącznie ze skamielinami) z teorią ewolucji?

 11. 9gods pisze:

  Coś inteligentnego stworzyło początkowe warunki plus jakieś tam prawa, według których teraz ewolucyjnie wszystko wzrasta (co widać jasno we wszystkim). Także ziarno prawdy pewnie jest w obu teoriach, a żadna z nich sama z siebie nie jest wystarczająca.

 12. Kreacjonizm to nie jest żadna teoria, tylko przesąd. Nawet KK się od niego dystansuje.

 13. 9gods pisze:

  I teraz w odwecie ewolucja dystansuje się od polityków :)

 14. maniel pisze:

  khem, ja nie twierdze ze cały świat został stworzony w te sześć dni. Moim osobistym zdaniem to tylko przypowieść, wymyślona lub przekazana ludziom te pare tysięcy lat temu, łatwiej ją zrozumieć. Spróbowałbyś powiedzieć takiemu ówczesnemu mieszkańcowi pustyni, posiadającemu maly rozumek, że Ziemia jest kulista, wytłumaczyć jak powstała [’no więc zderzyłem te planetoidy… hmm, co to planetoidy? to takie coś.. yyy’], wątpię czy by zrozumiał:)

 15. maniel: ty tak nie twierdzisz, ale kreacjoniści tak. dlatego nie da się tego pogodzić z ewolucją. religijne podejście do teorii ewolucji (ewolucja jako proces przygotowany i uruchomiony przez istotę wyższą) to nie kreacjonizm, przynajmniej nie w najpopularniejszej postaci, której miłośnicy obliczają wiek świata na podstawie biblii (jakieś 6k lat afair) czy wyporność arki noego (to chyba nawet pan giertych senior obliczał).

 16. maniel pisze:

  a co ma kreacjonizm do arki Noego? ja na przykład jestem skłonny uwierzyć w jej istnienie i udzial w jakimś lokalnym potopie:P Są na ten temat różne teorie;-) Gwoli ścislości, ja nie odrzucam Biblii jako faktu, w każdej legendzie/przypowieści/podaniu jest zawarty jakiś pierwiastek prawdy, nie odrzucam żadnej możliwości, ale bynajmniej nie jestem za doslownym interpretowaniem Pisma Świętego. Zostalo ono napisane, jak już mówilem, te parę tysięcy lat temu, dla ówczesnych ludzi, by byli w stanie to zrozumieć, teraz mamy o wiele bardziej otwarte umysły i powiadamy o niebo większe zasoby wiedzy na temat świata:) A co do pogodzenia kreacjonizmu z ewolucjonizmem, istnieją wątki zbliżone do kreacjonizmu uwzględniające ewolucję [tyle ze kierowaną przez Boga, coby stworzyć jego największe „dzieło” – czlowieka], to sie zwie bodajze deizm, nei pamiętam dobrze, ale polecam lekturę wikipedii:)

 17. maniel: Proszę Cię, nie mieszaj przyjmowania teorii ewolucji bez odrzucania istnienia istoty wyższej, z kreacjonizmem.

  Poczytaj http://www.ewolucja.org/d3/d32-4a.html i przejrzyj http://www.kreacjonizm.org/