Helpdesk z home.pl

Uwaga: ten wpis powstał dawno temu. Istnieje spora szansa, że nie odzwierciedla obecnych poglądów i opinii autora.

Dzisiaj (a raczej juz wczoraj) wczesnym rankiem przypadkowo uskodziłem sobie bazę danych. A dokładniej tabelę wp_posts, która przechowuje wpisy z bloga. Zrobiło mi się gorąco i pot mnie oblał, bo ostatni backup miałem sprzed paru dni.

Zdesperowany wszedłem na czat pomocy firmy home.pl, któraż to hostuje moje strony. Momentalnie zgłosił się operator. Zapytany o przywrócenie bazy z ich backupu potwierdził taką mozliwość, ale najpierw po jednym pytaniu podał mi sposób naprawienie mojego kłoporu, bez korzystania z kopii zapasowej. Sposób oczywiście zadziałał.

Wiem, że za to właśnie płaci się przy wykupowaniu hostingu, ale byłem mile zaskoczony szybkością i jakością obsługi. Duże brawa i podziękowania.

7 komentarzy

 1. msierant (W3) pisze:

  Czat pomocy home.pl to genialne rozwiązanie – dzięki niemu np. dziś w ciągu kilku minut zablokowali konto spamera… :P

 2. Niestety nie każdy ma tyle szczęścia aby korzystać z ich usług… Ale szczerze mówiąc, jeżeli potrzebował bym hostingu dla potrzeb nazwijmy to biznesowych, zainwestował bym właśnie w home.

 3. ash pisze:

  nie mają mod_rewrite.

 4. KonMan pisze:

  Support rzeczywiście mają dobry, ale IMO są drodzy.
  Ja się muszę rozejrzeć za nowym hostingiem, bo mój ehost znów leży (ostatni przestój trwał ponad 24 godziny). :|
  Polecany przez Patrysa DreamHost wygląda oszałamiająco. :)

 5. Enleth pisze:

  Nie mają mod_rewrite, po raz drugi. Filtry antyspamowe z lekka do kitu, szczególnie przy tonach *zagranicznej* korespondencji. Pakiety usług mają trochę głupio dobrany skład (Pg tylko w najdroższym – a co, jeśli ja w ogóle nie chcę płacić za te cholerne 10 baz MySQL?), momentami ze sztucznymi ograniczeniami (n i e n a w i d z ę czegoś takiego).
  Poza tym wszystko OK, ale to już ich zdyskwalifikowało, musiałem poszukać czegoś innego.

 6. Majqa pisze:

  A mod_rewrite w Home.pl bedzie w ciagu miesiaca :)

 7. CrOOger pisze:

  A ja musze powiedzieć, że choć co prawda nie miałem hostingu w home.pl to bez jakich kolwiek zawachań polecam progreso.pl – oferta wyśmienita, obsługa także a i ceny dla normalnych ludzi. Dla mnie – człowieka po hostingowych przejściach :D – ten hosting jest rajem na ziemi. Gorąco polecam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *