Po swep3

Uwaga: ten wpis powstał dawno temu. Istnieje spora szansa, że nie odzwierciedla obecnych poglądów i opinii autora.

Teraz krótko, wieczorem może napiszę więcej. Byłem wczoraj na “Zemście Sithów” i sprawa wygląda tak: film wypas jest i basta, tego kto twierdzi inaczej, mieczem świetlnym pochlastam. Kto krytykuje ten jest imperialnym sługusem nie rozumiejącym istoty Mocy. To mówiłem ja, da.killa, rycerz jedi pierwszej kategorii.

11 komentarzy

 1. The Kid pisze:

  cóz, ja popieram i mperium. Nie jest złe, to łwadza była zła. A EP III rzeczywiście rządzi, chociaż Anakin (Hayden) zagrał jak debil i nie dorównuje Davidowi PRose, z poprzednich epizodów ale to szczegóły.

 2. katie.182 pisze:

  obym powiedziała to samo po seansie w poniedziałek ;)

 3. ajot pisze:

  hmmm cyz mi się zdaje, czy nie dostałem powiadomienia o tym wpisie….

 4. froger3 pisze:

  ja już dwa razy byłam i film może nie ażtak fajny jak poprzednie( znaczy sie 4,5 i 6 :) ale jednak coś w sobie ma..

  Lucas stanął na wysokości zadania:)

 5. jarv pisze:

  no. dobrze mowisz da.killa – mozesz sobie wziac piwo.

 6. rash pisze:

  I basta. Popieram ;)

 7. Hoppke pisze:

  No to i ja chyba będę musiał… ale z tego co widziałem w zwiastunach, to młody Skywalker mi się nie spodoba, oj nie… ta jego gra jakoś nie ma głębi za grosz. Ot, wkurzony hollywoodzki dzieciak (mówię to częściowo w oparciu o sceny z EP2 – no nie robi wrażenia i tyle, jak zaczyna robić te swoje "złe miny" to mnie rozśmiesza i cały klimat pryska :)

 8. marcink pisze:

  No tak. Widzę, że trzeba będzie w końcu nadrobić zaległości i wybrać się na EP2 :)

  Może na jakiś maraton jeszcze uda się załapać..

 9. lanrat pisze:

  O, przepraszam ale aż taki znowu dobry to ten film nie jest!

  Owszem, efekty zbajczone do granic (chociaż w starych filmach mniej ich było to można się było skupić na nich – krążowniki, xwingi itd. a teraz to nie wiadomo na co patrzeć).

  Gra aktorów głównych (Romeo i Julia pożal się Yodo z tekstami z brazylijskiego serialu) taka sobie. Ale te płaskie dialogi trudno pewnie lepiej zagrać.

  Walki na miecze niezłe chociaż te w trakcie lepsze IMO sporo od tej finałowej (co z tego że długa jak w kółko to samo).

  Najgorsze były te infantylne robociki na początku (po pierwsze primo bo wydawały dziecięce odgłosiki, a po drugie primo bo po cholerę do nich strzelali skoro mogli w pół sekundy załatwić Mocą).

  Chociaż nie, najgorsza jest świadomość, że jak ktoś będzie to oglądał od nowa w kolejności epizodów to Vader nie będzie już dla niego Głownym Draniem, a tylko biednym, skrzywdzonym dzieckiem, którego oszukał Imperator "po przejściach". A Senat Republiki… litości nawet nasz Sejm już jest lepszy.

  Skaczące Yody też do mnie nie przemawiają. Może jestem ortodoksem. Trudno. Najlepsze sceny miał Obi Wan i dla niego warto obejrzeć ten film.

  PS. A i tak najlepszą cześcią jest Imperium kontratakuje co nigdy się juz nie zmieni choćby użyć całej Mocy we wszechświecie:-)

 10. ajot pisze:

  Warto to oglądać? Jest lepsze od tego: http://www.rotfl.eu.org/nq/EduROM.mpg

 11. Express pisze:

  Imperium najlepsze?

  Toż to ani początku ani końca nie miało.

  Fakt, jest bardzo dobre, ale wybrakowane.

  Ja w ten "weekend" zaliczyłem całą sagę (sześć filmów), bo moje Kochanie nie chciało iść do kina, nie obejrzawszy części 1 i 2, a potem się wciągnęło i zarządało 4-6.

  I fakt – Vader nie jest już tylko głównym złym. Doszukiwanie się w nim dobra (przez Luke'a) ma w ogóle jakiś sens po obejrzeniu cz. 1-3.

  A poza tym sporo jest drobnych przekłamań. Obi-Wan sprawia wrażenie, jakby nie wiedział o istnieniu Lei, nie poznaje robotów (a R2 nie poznał jego, choć nie ma zresetowanego mózgu), Leia twierdzi, że jej matka umarła, kiedy L. była mała, ale "trochę" ją pamięta…

  I tak dalej… :)

  —————–

  Nie żałuję, że poszedłem. Pomijając kwestię jakości filmu to porpostu podoba mi się to uniwersum i liczę mimo wszystko na kolejne episody (7-9).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *