Evince – Simply a document viewer

Właśnie zmieniłem domyślną akcję dla plików pdf. Zrezygnowałem z xpdf na rzecz Evince – lekkiego i wygodnego programu opartego na Gtk2, który odkryłem dzięki rekomendacji z pokoju linux@chat.chrome.pl.

Evince działa nieporównanie lepiej niż gpdf, do którego nie mogłem się przekonać, a któremu bardzo często zdarzało się całkowicie odmówić pracy.

Przejrzysty i schludny interfejs, w zestawieniu z szybkością działania i możliwościami, dają razem program, którym warto się zainteresować mimo wczesnej wersji (0.1.4).

8 komentarzy

 1. sztywny pisze:

  Szkoda że przyczepili się do swojej "spatial" filozofii i evince otwiera każdy dokument w nowym oknie…

 2. da.killa pisze:

  Zgłoś ficzer rikłest na przeglądanie w panelach.

 3. sztywny pisze:

  Pogadałem na irc-u z jakimś człowiekiem od tego Evince, może coś zrobią. Sztywny by wtedy tego używał chętnie.

 4. da.killa pisze:

  Fajnie, bardzo fajnie.

 5. MySZ pisze:

  z ceikawosci sciagnelem, skompilowalem i odpalilem. otworzylem plik .pdf. zmienilem rozmiar ramki z thumbnailsami stron w jedna, pozniej w druga strone… za chwile bedzie killall -9 evince, bo zzera 100% proca nic nie robiac ;) chyba pozostane przy gpdf ;)

 6. kinemator pisze:

  Acrobat Reader 7.0 jest fajny i tez pod GTK2. No i w fazie beta nie zdazylo mu sie powiesic.

 7. da.killa pisze:

  Nie zdążyłem zalapać się na testy bety.

 8. zdzichuBG pisze:

  Pamiętacie tą reklamę Firefoksa w NYT, konkretnie PDF'a, którego żadne wolne przeglądarki nie potrafiły pokazać? Po zgłoszeniu bug'a w Evince kolesie w ciągu tygodnia to naprawili (bug leżał we freetype). I taki support ,,mnie się podoba'' !