Corpse Bride

Uwaga: ten wpis powstał dawno temu. Istnieje spora szansa, że nie odzwierciedla obecnych poglądów i opinii autora.

Już raz wspomniałem o tym filmie, ale poza wymienieniem tytułu nie napisałem nic. Pora nadrobić zaległości.

“Corpse Bride” to nowy film Tima Burtona, w którym wraca do techniki zastosowanej w rewelacyjnym Miasteczku Haloween, czyli animacji poklatkowej – najbardziej upierdliwego rodzaju animacji. Wtedy był “tylko” scenarzystą, teraz reżyseruje.

Film robią sami znajomi. Za zdjęcia odpowiada Pete Kozachik, czyli gość, który pracował też przy “James i brzoskwinia olbrzymka” i “Miasteczku Halloween” właśnie. Muzykę skomponował jest Danny Eflman, który wyśmienicie sprawdza się przy takich filmach i oprawiał muzycznie chyba wszystkie filmy Burtona. Nad scenariuszem pracowały Caroline Thompson i Pamela Pettler (obie pracowały już z Timem B.).

Wystarczy spojrzeć na obsadę, by mieć pewność, że to film niezwykły, bo czy zgodziliby się wystąpić w kiepskiej produkcji tacy aktorzy jak Emily Watson, Helena Bonham Carter (narzeczona Burtona), Johnny Depp (tak naprawdę zaczął karierę od roli “Edwardzie Nożycorękim”), Albert Finney (grał w burtonowskiej “Dużej rybie”) czy Christopher Lee?

Niestety na film przyjdzie czekać do jesieni. Na razie zostaje zwiastun! Polecam.

5 komentarzy

 1. Cthulhu pisze:

  jakie to ladne :>. Kurde, to naprawde animacja poklatkowa? zreszta niewazne – wyglada po prostu slicznie :>

 2. DoomHammer pisze:

  Można wiedzieć, czym charakteryzuje się takowa animacja? Czy to to, co myślę, cyz to co innego?

 3. da.killa pisze:

  Ustawiasz tysiąc pięćset lalek i elementów scenografi, robisz zdjęcie, przestawiasz trzysta siedemdziesiąt trzy rzeczy o milimetr, robisz zdjęcie, przestawiasz dwieście dziewiędziesiąt pięć rzeczy o milimetr a osiemdziesiąt dziewięć o trzy milimetry, robisz zdjęcie, …

  :)

 4. DoomHammer pisze:

  do

  for i in rzeczy

  do

  i.przestaw(x,y,newx,newy)

  take_a_photo()

  done

  while alive

  coś w ten deseń? :)

 5. da.killa pisze:

  Oczywiście nie wszystko przestawiasz za każdym razem i o różnie wielkości, kąty, kierunki…. Upierdliwe do bólu. Właściwie to technika tylko dla masochistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *