Hurtownia

Uwaga: ten wpis powstał dawno temu. Istnieje spora szansa, że nie odzwierciedla obecnych poglądów i opinii autora.

 • Gimp 2.2 jest całkiem fajny. Dzięki uproszczeniu niektórych okien dialogowych wzrosła wygoda pracy. A zaciemnianie wycinanego obszaru przy “crop” to to, na co czekałem od dawna.
 • Minęły już dwa tygodnie mojego rzucania palenia. Mięczak jestem, ale walczę dalej. Liczba wypalonych przez ten czas papierosów: 3 Wrrr! :( Trzymaj się, Łukasz, trzymaj!
 • Szykuje się wpis z oglądania większej ilości starych produkcji studia Ghibli. Już teraz mogę krótko napisać: pycha!
 • FAQ grupy alt.pl.comp.os.linux.newbie ostatnio przeszło na Wiki i ładnie się rozwija. Trochę przyłożyłem do tego łapy.
 • Znowu kupiłem samochód. Tym razem do firmy – śliczny wiśniowy Citroen Berlingo. To chyba najładniejszy samochód dostawczy na polskim rynku. Jeszcze trochę i zacznę żałować, że nie mam prawa jazdy ;D
 • Ech… Zdziwiłem się, że po upgrade Bogofiltra przelazły mi nagle spamy jakich nigdy nie przepuszczał. A to po prostu trzeba jednak czytać co rpmdrake wypisuje i zajrzeć jednak do “release-notes”. Od razu bym wiedział, że powinienem w ~/.procmailrc zmienić wykrywanie Bogosity: Yes na Bogosity: Spam, bo z dwustanowego oznaczania listów (Yes – No) Bogofilter przeszedł na trójstanowy (Spam – Ham – Unsure). Trzeba będzie poprawić konfigurację procmaila, by wykorzystać ten trzeci stan do trenowania Bogofiltra.

15 komentarzy

 1. Cthulhu pisze:

  ladny ten nowy FAQ – az korci by cos napisac :>

 2. da.killa pisze:

  To pisz – wybierz coś z http://apcoln.linuxpl.org/wiki/doku.php?id=do-zrobienia i pisz!

 3. Cthulhu pisze:

  mhm – w sumie moge – zastanawialem sie nad tematem "Ile miejsca na poszczegolne partycje". jedna rzecz – podzial partycji w systemie do domu i na serwer rozni sie – uwzglednic to czy nie pisac o serwerach?

 4. da.killa pisze:

  Myślę, że najlepiej żebyś skupił się na wersji desktopowej, a na koniec wspomniał nieco o rółnicach w porównaniu z serwerami.

  Odbiorcami FAQ są / mają być głównie ZU, a nie admini.

 5. Patrys pisze:

  A propos Gimpa: dziś zaskoczył mnie miło. Zamykałem w pośpiechu programy przed wyjściem z pracy, a on mi wyskoczył z okienkiem, że plik niezapisany, a pod spodem: możesz utracić zmiany wykonane w ciągu statnich 170 minut.

 6. da.killa pisze:

  O! Zapomniałem o tym – to rzeczywiście dobre jest. A Ty to twardziel jesteś, że zapisujesz co trzy godziny :)

 7. Patrys pisze:

  Nie jestem twardziel, tylko kroję PSDki na pliki gif, png i jpeg. Nie mam potrzeby zapisywania zmian dokonanych w tym celu w oryginalnym drafcie ;].

 8. AvantaR pisze:

  Ostatnio obejrzalem Whisper of the Heart, a teraz ogladam Lapute – pyszna ;)

 9. Sky Ace pisze:

  Te nowe FAQ faktycznie bardzo ładne, tak korciło, że aż dołożyłem od siebie cegiełkę o polskich czcionkach w MPlayerze. Może się komuś przyda. ;)

 10. da.killa pisze:

  Dzięki za tekst! Zapraszam do dalszej pracy :)

 11. Cthulhu pisze:

  SkyAce: dobre, dodalbym jeszcze informacje o opcji -vf expand

 12. Sky Ace pisze:

  Nie ma sprawy :) Pewnie jutro jakoś zajmę się "oglądaniem filmów pod linuksem", bo dzisiaj chyba już nie zdążę raczej. :)

  Cthulhu – faktycznie. Chociaż przy filmach w formacie 4:3 to strasznie brzydko wygląda.

 13. Cthulhu pisze:

  Dlatego tez u mnie ta opcja nie laduje nigdy w ~/.mozilla/conig a dodaje ja recznie. Jednak przy filmach to przydatne (nie licze tutaj wyjsc video typu SDL – w nich to sie automatycznie robi ale nie lubie tego przelaczania rozdzielczosci/odpalania filmu w FS)

 14. Sky Ace pisze:

  To zaraz się dopisze. A ty zrób jakieś akapity w tych partycjach, bo tak się bardzo źle czyta :)

  A o wyjściach video i fullscreenie to już zupełnie inna bajka i to jutro. :)

 15. Cthulhu pisze:

  oj od razu akapity ;>. Nie no – dopiero to zapisalem by mi nie ucieklo bo na dysku mam jakas stara wersje – zaraz poprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *