Ewangelizm vs. Standardy

Uwaga: ten wpis powstał dawno temu. Istnieje spora szansa, że nie odzwierciedla obecnych poglądów i opinii autora.

Zależy mi na przestrzeganiu sieciowych standardów, dlatego tak dumnie informuję o zgodności jogga z XHTML i CSS. Jednak standardy musiały ustąpić miejsca ewangelizmowi. Teraz mam trochę niepoprawny arkusz stylów, ale za to użytkownicy IE mają malutki bonusik na stronie głównej mojego jogga. :)

Jeszcze muszę to spolszczyć i chyba zmienić linka z BrowseHappy na Switch2Firefox, ale to w wolnej chwili – bez pośpiechu.

UPDATE: Jako tako spolszczyłem. Jak ktoś ma jakiś pomysł na lepszy tekst, to zapraszam.

UPDATE 2: Poprawiłem literówki w tekście na pasku i zgodnie z sugestią Jajcusia wrzuciłem niewalidowalny CSS w warunkowy komentarz. Teraz już się waliduje. Co prawda to małe oszustwo jest, ale jakoś przeżyję :)

(NP: Dire Straits — Calling Elvis)

16 komentarzy

 1. dentharg pisze:

  hehe.. no fantastyczna niespodzianka.. ale daj po polsku :)

 2. Wampirek pisze:

  Hmmm… Po raz pierwszy odpaliłem tego jogga w IE. Nie wierząc oczom, odpaliłem go i w Operze… Kurde, w FF wygląda *zupełnie* inaczej, niż w obu tych przeglądarkach. Koło zdjęcia nie widać teraz nic, troche inny jest układ strony, czcionki…

  To się zdziwiłem…

 3. dentharg pisze:

  chodzi raczej o ten komunikat, który wywala IE na XP z SP2…

 4. Jajcus pisze:

  Po prostu odpowiednie kawałki tego CSSa wrzuć do warunkowego komentarza, wtedy wszystko powinno grać.

  Nie daj się — pewnych zasad trzeba się trzymać! ;-)

 5. dentharg pisze:

  mhm.. chodzi o ten żółty pasek w IE :)

 6. Wampirek pisze:

  O, już wygląda OK :D

 7. Wampirek pisze:

  Muszę przyznać, że czcionka u grega wygląda lepiej ;)

 8. Jajcus pisze:

  A u mnie się rozjeżdża, zresztą jak większość jogów. "da.killa@jabberpl.org" nie mieści się pod obrazkiem ("pl.org" wyjeżdża). No i <textarea> do wpisywania komentarzy też wyjeżdża za ramkę (to się dzieje w wielu logach).

  Mam rozdzielczość 1280×1024 i dużą czcionkę (chyba 14pt). I jestem ci wdzięczny, że przynajmniej rozmiaru czcionki w pikselach nie wymusiłeś (nie znoszę mikroskopijnych literek na WWW) :-)

  Sugeruję: jakieś "min-width: 24em" (wartość dobrać eksperymentalnie) do obrazka i jakieś "width" dla formularza.

 9. da.killa pisze:

  Wampirek: miałeś starego CSS w cache :)

  Jajcus: Szlag by trafił tego mojego długiego JIDa :) Nawet gdy mam x-small to Ci wyjeżdża za ramkę? A <textarea> już zmniejszyłem i teraz powinno być OK. Przy okazji obciąłem też <input> wyszukiwarki na głównej jogga, teraz już nie powinien wystawać.

  Dzięki wszystkim za odzew.

 10. Jajcus pisze:

  <textarea> jest ok.

  A co do obciętego JIDa, to nie tyle mnie denerwuje, że wyjeżdża on za ramkę, ale że ta ramka jest tyle od brzegu strony. Właściwa szerokość Twojego joga to u mnie niecałe 2/3 szerokości okna przeglądarki — niestety to jest koszt wyrównania layoutu do szerokości obrazków, które mają szerokość ustaloną w pikselach.

 11. Jajcus pisze:

  Ale tak ogólnie, to strona bardzo fajna. Jeden z czytelniejszych jogów :-)

 12. zgoda (jarek) pisze:

  Trochę nietęgo wygląda w "kiosk-mode".

 13. da.killa pisze:

  Jajcuś: To była moja główna rozterka przy robieniu szablonu: "procentowo czy do obrazków w px?" Zdecydowałem się na piksele, mimo że sam ma 1600×1200 :) Dzięki za pochwałę :) Czytelność była najważniejszym założeniem. Dlatego między innymi czcionki są w emach.

  Zgoda: Na czym polega "nietęgość"?

 14. Adam pisze:

  Czesc mam pytanie.Mialem dziewczyne,ona jest wyznania Ewangelickiego ja katolik i pytanie.Czy my naprawde nie mozemy byc razem,i czy zeczywiscie to jest problem.prosze na odpowiedz na mego meila.Adam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *