WordPress 2.3

Dzisiaj WordPress (czyli silnik blogowy, na którym chodzi „silva rerum”) dobił do wersji 2.3. Największą zmianą jest z dawna oczekiwana natywna obsługa tagów. Wcześniej trzeba było do tego stosować odpowiednie wtyczki, od teraz tagi są wbudowane w WP bez kombinacji.

Jeżeli ktoś z ciekawości zerknął przed chwilą w źródło „silva rerum” pewnie zobaczył, że działa już na nowej wersji, wszystko dzięki genialnemu pluginowi WordPress Automatic Upgrade , który pozwala na upgrade silnika w paru klikach. Każdy, kto kiedyś ręcznie aktualizował WordPressa z pewnością doceni WPAU.

Z tego co widzę wtyczki, których używam wydają się działać bez problemu z nowym silnikiem, jedynie MyDashboard rzuca w jednym miejscu błędem SQL. Mam nadzieję, że szybko to zostanie poprawione i będę mógł zaktualizować wtyczkę. O nowej wersji pluginu dowiem się oczywiście dzięki kolejnej nowej funkcji WP – powiadamianiu o nowych wersjach wtyczek. Mogę więc zrezygnować z WP Plugins Tracker.

Jeżeli spojrzycie pod ten wpis zauważycie pierwszą widoczną z zewnątrz zmianę na „silva rerum” jaką przyniósł upgrade, czyli listę tagów. Przydałby mi się teraz jakiś ochotnik, który przysiadłby i otagował te 1043 posty :) Nie będzie lekko – na przypisanie do odpowiednich kategorii czeka od przeprowadzki z joggera jeszcze z 400-500 wpisów :)

Muszę się jeszcze zastanowić jak w stopce zmieścić chmurę tagów (a  może wcale jej tam nie wsadzać?) i sprawdzić, czy da się tagi przerzucić do sidebara, pod kategorie (przy prostym kombinowaniu się nie dało). Ale to chyba w jakiś spokojny wieczór po sezonie…

Może Ci się również spodoba