Szukam cudeńka do Neostrady

Zamarzyło mi się zdjęcie z Ubika (mój desktop) funkcji routera, a przy okazji zwiększenie zasięgu WiFi tak, bym mógł siedzieć w sieci nie tylko kilka-kilkanaście metrów od domu, ale i w budynku klubowym, potocznie zwanym Stodołą.

W tej chwili modem Neostrady (Sagem  F@st 800 e4) mam podpięty do komputera stacjonarnego, który udostępnia sygnał przez wlan zestawiony w trybie Ad-Hoc. Zwykła karta D-Linka z małą antenką, która siedzi w Ubiku, wystarcza, bym mógł swobodnie poruszać się z laptopem (Irasiad) pod całym domu i ogrodzie w bezpośredniej tegoż domu bliskości.

Chciałbym zafundować sobie urządzenie, które odciążyłoby Ubika i pozwoliło na wyłączanie go, bez utraty dostępu do sieci. Najlepiej, gdyby poza dzieleniem łącza i udostępnianiem dostępu bezprzewodowo miało w sobie też modem  ADSL. Fajnie byłoby, gdyby do tego miało banalnie prostą konfigurację, działało bez problemów i zwiększyło obszar objęty WiFi do 30-50 metrów poza domem, żebym zapisując wyniki w czasie turniejów, mógł z Irasiada aktualizować naszą stronę.

Możecie coś takiego polecić?

Może Ci się również spodoba