Flock

Hmmm… czy mi się wydaje, czy na jogger.pl nie pojawiła się jeszcze żadna wzmianko o Flock? Jeżeli dobrze mi się wydaje to jest to nieco dziwne, bo to produkt nastawiony na blogujących właśnie.

Co to jest Flock?

Flock is the social browser, open source, cross platform and based on Mozilla technologies. We use social software (Flickr, Delicious, blogs…) all day long and wanted to build a browser that lets us work better and faster. And we hate ads and spyware as much as you do. No Google Ads, or ads of any kind, in our browser. Chris has put up some screenshots on Flickr to give you a taste for what we’re all about.

W skrócie i po naszemu: Flock to przeglądarka zbudowana na bazie Firefoksa, dostosowana do potrzeb blogujących i dzielących się różnościami przez sieć. Wpółpracuje np. z Flickr czy del.icio.us i ułatwia blogowanie (WordPress, TypePad, Blogger). Najlepiej obejrzeć kilka zrzutów. Najpierw zarządzanie zakładkami:

Flock

Flock z „blogging topbar”:

Flock

I oczywiście blogowanie z Flockiem:

Flock

Podobno w najbliższy piatek ma się pojawić publicznie dostępna wersja beta. Będzie można samemu się przekonać co to cudo jest warte. Do tego czasu zostają zrzuty i rozmaite teksty o Flock rozrzucone po sieci, takie jak ten artykuł na Wired.com

Może Ci się również spodoba