Golf wśród pól

Uwaga: ten wpis powstał dawno temu. Istnieje spora szansa, że nie odzwierciedla obecnych poglądów i opinii autora.

Pole golfowe w regionie

Ruszyło pierwsze pole golfowe w województwie kujawsko-pomorskim. Inauguracyjne uderzenie wykonał w sobotę wiceminister spraw zagranicznych Radek Sikorski. Pole w Olszewce k. Nakła (30 km od Bydgoszczy) jest pierwszym takim obiektem w Polsce, stworzonym w gospodarstwie rolnym. Obiekt jest malowniczo położony wśród rozrzuconych na pagórkach pól uprawnych.

– Golfem zaraziłem się kilka lat temu na Wybrzeżu Zachodnim, w Łukęcinie – wspomina gospodarz i twórca pola Telesfor Horodecki. Aby nie wyjść z wprawy między corocznymi wyjazdami nad morze, ćwiczył długie wybicia piłki na polu w gospodarstwie rolnym, które prowadzi w Olszewce. I tak się zaczęło.

Prace nad czterodołkowym profesjonalnie prezentującym się obiektem trwały dwa lata. Inauguracyjne wbicie piłki do dołka podczas wczorajszego otwarcia wykonał wiceminister spraw zagranicznych Radek Sikorski. Mimo że nie grał dotąd w golfa, bez kompleksów pokonał kilkumetrową odległość do dołka trzema uderzeniami piłki.

Przytłaczająca większość gości także nigdy wcześniej nie miała w dłoni kija golfowego. Jednak ochoty na spróbowanie tej gry nie odebrał im nawet mistrzowski pokaz gospodarza, wybijającego pewnie piłkę na dystans nawet 200 metrów.

Skan strony z Gazety Wyborczej

Cztery dołki

Pole składa się z czterech tzw. fairwayów (pokonywanych przez golfistę przestrzeni między startem, zwanym tee a dołkiem) o długości 110 m, 90 m, 85 m i 170 m.

Teren ma nie tylko pracowicie wyznaczone greeny wokół dołków, ale i szereg szykan, wzorowanych na dużych obiektach. Zmuszają one golfistów do osiągania dołka nie po linii prostej, lecz z omijaniem przeszkód: drzew, piaszczystych dołów (tzw. bunkers), krzewów, czy rowu z wodą.

Obiekt otwarty jest dla wszystkich chętnych codziennie od 10.00. Nowicjuszom gospodarz chętnie udzieli za darmo pierwszych lekcji gry. Wkrótce można będzie się też zapisać do klubu golfowego. Więcej informacji i kontakt znaleźć można w Internecie: www.golf.olszewka.prv.pl


Autor tekstu: Waldemar Lewandowski. Artykuł ukazał się 21 maja 2001 w Gazecie w Bydgoszczy i w Gazecie w Toruniu – regionalnych dodatkach Gazety Wyborczej, zdjęcia do tekstu robił Damian Kramski.

1 odpowiedź

  1. Krystek pisze:

    "Nowicjuszom gospodarz chętnie udzieli za darmo pierwszych lekcji gry. Wkrótce można będzie się też zapisać do klubu golfowego." – to mi się podoba :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *