JoggerPL, JoggerPL2, otwarcie, ucieczki itp.

Podpisałem się pod petycją o otwarcie kodu JoggerPL, bo doszdłem do wniosku, że to najprostszy sposób na w miarę szybkie pojawienie się w Joggerze ficzerów, których mi brakuje – kategorie, permalinki, trackback czy API pozwalające na łatwe stworzenie wygodnego klienta czy rozrzerzenia do Firefoksa dodającego przycisk podobny do GoogleToolbarowego „Blog This!”.

Przyznam się że kilkukrotnie zastanawiałęm się nad przeniesieniem się, czy to na postawionego w tym celu WordPressa, czy to na Blogger.com, który kusi powiązaniem z rozmaitymi produktami Google. Za każdym razem porzucałem ten pomysł, ze względu na społeczność Joggera, ze względu na to jacy ludzie tu piszą, jaki klimat tworzą, to jak joggery są powiązane chociażby systemem śledzenia wątków. Nic innego mi nie da tego i to jest ważniejsze od brakujących ficzerów.

Właśnie dlatego zostaję tutaj. I nie poprę żadnego forka (zresztą z tego co widzę, nie ma chętnych do forkowania). Będę czekał z nadzieją na JoggerPL2.

Staram się zrozumieć i szanuję decyzję Sparrowa. To jego projekt i jestem mu wdzięczny za udostępnienie możliwości blogowania na Joggerze, za pracę jaką włożył i jaką cały czas wkłada. Miałem nadzieję, że otwarcie kodu pozwoli na wsparcie go przez kilku zdolnych programistów, webmasterów, webdesignerów. Jeżeli nie podoba mu się taki model rozwoju, to trzeba to uszanować. I tyle.

Przy okazji: czy jest gdzieś miejsce, gdzie można Sparrowa wypytać o JoggerPL2? Przeczytać o tym co planuje zmienić/dodać? Zgłosić małego ficzer rikłesta w rodzaju opcjonalnego FCK Editora podpiętego do dodawania/edycji notek? :)

Może Ci się również spodoba