Jaki netbook?

Mojej Żonie zamarzył się laptop. Pobawiła się chwilę netbookiem Acer Aspire One swojej Siostry i chce coś podobnego. Zacząłem się więc rozglądać za jakimś w sieci. Najpierw przymierzałem się do takiego Acera, ale zauważyłem w kilku miejscach, że Acery mają nie najciekawsze opinie. Asus EEE 1001 z dwoma gigabajtami RAM można kupić na Allegro już za 1099 złotych, niestety biały, do którego to koloru Żonka nie jest przekonana. Za sto złotych więcej znalazłem czarnego Compaq mini, który prezentuje się całkiem fajnie ale nie dogrzebałem się jeszcze do konkretnych recenzji tegoż. Ciekawie prezentuje się też taki Samsung, w tej samej cenie co Compaq.

Komputerek ma służyć do przeglądania internetu (jak to netbook) i pracy w OpenOffice.org. Zastanawiam się czy ta druga część nie wyklucza netbooków, bo toto ma i ekran mały, i procesor taki sobie. Ciekaw jestem jak na Atomie z gigabajtem ramu chodzi OpenOffice i czy praca na tak małym ekranie jest choć zbliżona do wygodnej.

I tu pojawia się prośba do czytelników. Jeżeli moglibyście rozwiać (lub potwierdzić) moje rozterki dotyczące OO.o na netbooku i podpowiedzieć, które są warte zakupu, to byłbym wdzięczny (moja Żona również).

Może Ci się również spodoba