Z Olszewki do Kuala Lumpur

Co jakiś czas pyta mnie ktoś, czy zaczynając swoją przygodę z golfem na małym, amatorskim poletku, pod okiem jeszcze bardziej amatorskich nauczycieli można naprawdę się nauczyć grać.

Zazwyczaj odpowiadałem, że my pokazujemy podstawy, które pozwolą na poruszanie się po polu z ograniczoną szansą na skrzywdzenie siebie i pola, a co kto z tym zrobi dalej, to już jego sprawa – jedni zostają przy tych podstawach, jedynie je docierając w czasie kolejnych wizyt, inni pracują dalej (sami lub przy pomocy różnych pro) i nabierają naprawdę sporej biegłości.

Od niedawna mam bardzo dobry przykład na poparcie drugiej części – dwóch chłopaków, którzy parę lat temu zaczęli właśnie w Olszewce, uczeni na początku przez mojego Ojca. Tydzień temu zwyciężyli w swoich kategoriach handicapowych w ogólnopolskich eliminacjach (cykl turniejów Lexus Polish Golfers Championship 2007) do golfowych mistrzostw świata, World Golfers Championship 2007.

Oczywiście kosztowało to ich masę pracy, do dzisiaj w Olszewce wspomina się ze śmiechem, że gdy zaczynali siedzieli na polu od świtu do zmierzchu, a zanim dorobili się butów golfowych w czasie niepogody używali reklamówek wsadzonych w zwykłe buty. Jak widać opłaciło się i teraz Adam Pawlonka (HCP 16-20) i Rafał Rudol (HCP 11-15) pojadą do Kuala Lumpur jako reprezentanci Polski. Na siedmiu Polaków jadących do Malezji, dwóch zaczynało na naszym polu golfowym! Nieźle, co?

Gratulacje chłopaki, jesteśmy z Was dumni!

5 komentarzy

 1. Michał Nowak pisze:

  Gratulacje dla nauczycieli Z KLASĄ!! Wniosek jest prosty. Jak ktoś chce dobrze grać w golfa musi zacząć w Olszewce. Już się boję w jakim wieku młody będzie jeździł na turnieje… :)

 2. kiero pisze:

  A ile lat mieli chłopacy, kiedy zaczynali u Was uczyć się grać? Pytam bo w niektórych sportach trzeba praktycznie od dziecka żeby coś osiągnąć.

 3. Slane pisze:

  Podsumuje krótko: GRATULUJE, to wielka reklama dla Pola :)

 4. Michał: Młody już ma zapowiedziane, że pierwszy milion euro z turniejów ma uzbierać do 15 roku życia :)

  kiero: chłopacy byli już mocno posunięci w latach, więc mają szansę na wyłącznie karierę amatorską. W przypadku myślenia o zawodowstwie w golfie trzeba zacząć treningi w okolicach czwartego roku życia.

 5. kiero pisze:

  No ale jak widać po nich nie jest to kariera amatorska bo w końcu tymi reprezentatami Polski są. A po nazwie zawodów, sądze, że one nie byle jakie :)