Małpy na haju

Ludzie z Projektu Tango załatwili komplet stockikonek dla gtk+ w ciągu kolejnego Tango Friday na kanale #tango. Okazało się, że dzięki dokładnym wytycznym nie ma problemu, by dziewięć różnych osób stworzyło spójny set 199 ikon.

Tango gtk+ stock icons

Niezła robota, prawda? „Winni” to Steven Garrity, Tuomas Kuosmanen, Jakub Steiner, Lapo Calamandrei, Josef Vybiral, Hylke Bons, Charavel Olivier, Kalle Persson i David Prieto.

Teraz trzeba tylko poczekać na włączenie tego do oficjalnych wydań gtk+. Więcej o akcji możecie przeczytać na blogach Tigerta, Jimmaca i Andreasa Nilssona.

A skąd tytuł mojego postu? Jeden z komentujących na diggu informację o tym maratonie, nazwał ekipę „design monkeys on crack” :)

11 komentarzy

 1. Piotr Pyclik pisze:

  Mimo początkowej niechęci, coraz bardziej podobają mi się te ikonki. :) Ciekawe ile trzeba będzie poczekać na ubuntową paczkę?

 2. golem14 pisze:

  Imponujące!!!

 3. Oleq pisze:

  Nieźle ;)

 4. MiKom pisze:

  Szkoda tylko że powielają niektóre ikony. Z tego co wiem to niektóre ikonki (takie jak lupki, drukowanie, dwa komputerki od sieci) już dawno w tango były i wyglądały inaczej, wygląda na to że twórcy ponownie wynaleźli koło. Teraz będą dwie wersje, jedna z gtk i druga z oryginalnego tango. Chyba że te ikonki miały jak najbardziej przypominać te z gtk i tylko zmienić styl na tango. Wtedy to się zgadza.

 5. Jimmac pisze:

  Mikom, the redundancies are due to the different licensing terms of tango icon theme, gnome icon theme and gtk+. The new stock is LGPL to be distributable along with gtk+.

  Dzenkuje bardzo!

 6. MiKom pisze:

  No, to tak jak myślałem. A skąd jest to zdanie? Bo na stronie tango fridays go nie ma.

 7. Hoppke pisze:

  Omigod! Pewnie nie ma jeszcze nigdzie tego zestawu do pobrania i wstrzyknięcia w swoje gtk+, trzeba czekać aż podeślą to do upstreamu?

  W każdym razie zapowiada się fajowsko, jeszcze spójniej ztangoifikowany desktop. Yay :)

 8. jam łasica pisze:

  O, widzę, że użyli symbolu dyskietki zamiast hdd. Dysk twardy jako ikona, to jest jakieś nieporozumienie w Tango :)

 9. 3ED pisze:

  @jam łasica: Rozumiem że Pan bezpośrednio na dyskietki zapisuje swoje dane? Dyskietki jako ikonki to nieporozumienie.. Po raz kolejny ikonki z gnome mnie zawiodą? Przecież ten szary kosz na śmieci wygląda jak z amigi dyskietkowej, zapewne stąd te dyskietki do zapisu. ;D

 10. .kaito pisze:

  Znów śliczne ikony Tango :] to teraz czekam na z(u)buntowaną paczkę, może ona zastąpi paczkę ikon z MacOSX

 11. Livio pisze:

  Nie chwaląc się, jestem szczęśliwym użyszkodnikiem :) . Tango-Generator to przydatne cudo…