Update Manager – nadążyć za wtyczkami w WP

Prawie każdy z użytkowników WordPressa zgromadził całą baterię wtyczek, dzięki którym jego blog pracuje zgodnie z oczekiwaniami. Jednak gdy zbierze się ich dużo, trudno zapanować nad ich aktualnością. Niektórym to nie przeszkadza, warto jednak trzymać rękę na pulsie, chociażby po to, by wyłapywać wydania łatające błędy.

Klikanie po kolei kilkunastu – kilkudziesięciu wtyczek jest wysoce upierdliwe, więc nie jest łatwo zmusić się do sprawdzenia aktualności. Na szczęście od niedawna jest sposób na uproszczenie tego procesu. Ten sposób nazywa się Update Manager i jest pluginem, który odpytuje bazę serwisu WordPress Plugin Database na okoliczność dostępności update’ów dla zainstalowanych wtyczek.

Update Manager - plugin for WordPress

Jak widać interfejs jest prosty, ale wystarczający. Update Manager wyświetla listę wtyczek, dla których znalazł aktualizacje oraz tych, których w „WordPress Plugin Database” nie znalazł. Z moich 24 pluginów nie odnajduje tylko dziewięciu, więc załatwia za mnie większość pracy. Teraz wystarczy tylko kliknąć na „Download” i trafimy na stronę, z której można pobrać świeżą wersję wtyczki.

Może Ci się również spodoba