Fotofox i Google Reader Notifier

Od dawna już nie opisywałem dokładniej nowych (lub prawie nowych) rozszerzeń do Firefoksa, ale nie znaczy to, że takowych nie obadywałem. Dzisiaj chciałbym nadrobić te zaległości polecając na raz dwa rozszerzenia.

Pierwsze z nich to Fotofox – narzędzie do łatwego wrzucania zdjęć do online’owych składnic w rodzaju Flickr.com. Wystarczy otworzyć sidebar, przeciągnąć na niego zdjęcia, wypełnić kilka pól i kliknąć „upload”.

fotofox

Fotofox udostępnia też menu kontekstowe – gdy chcemy „zwinąć” jakiś obrazek klikamy na nim PPM i wybrać „Upload Image with Fotofox” by wrzucić go do swojego zbioru, a wszystko wygodnie i szybko. Przez dłuższy czas używania znalazłem tylko jedną wadę tego rozszerzenia – nie obłsuguje Picasa Web Albums, mam nadzieję że się tego dorobi, zanim zapełnię swoje konto na Flickr :)

Drugie rozszerzenie to Google Reader Notifier powiadamiający o nowych wiadomościach w googlowym czytniku RSS. Zmieniająca odpowiednio wygląd ikonka siedząca w pasku stanu w połączeniu z dymkiem, który pokazuje ile nowych wiadomości mamy w poszczególnych folderach, całkowicie spełniają swoje zadanie.

google reader notifier

Do tego mamy dość rozbudowane możliwości konfiguracyjne i możliwość włączenia menu kontekstowego, z którego można zasubskrybować kanał z odwiedzanej strony, otworzyć okno preferencji lub przejść do Google Readera.

Jak widać oba rozszerzenia ułatwiają korzystanie z webaplikacji bez niepotrzebnego ich odwiedzania, dzięki czemu pozwalają oszczędzić czas i kliknięcia. I o to chodzi :)

Może Ci się również spodoba