3k zł do przepicia za każde dziecko!

LPR proponuje 3 tys. zł becikowego:

Liga Polskich Rodzin przekonuje, że becikowe przyczyniło się do wzrostu urodzeń w Polsce. Liga zapewnia, że polityka prorodzinna będzie kontynuowana. Proponuje zwiększenie becikowego do 3 tysięcy złotych. Kwota ta miałaby obowiązywać od 2008 roku. Swoją propozycję LPR zamierza przedstawić na najbliższym posiedzeniu Sejmu.

Super pomysł po prostu… Normalni ludzie i tak się tym nie skuszą, bo dziecko kosztuje więcej, dużo więcej, a 3k to tylko pomoc w początkowym urządzeniu się z maluchem.

Ale za to pewnie przybędzie przypadków takich, jak ten, który mamy tu na miejscu…

Jest sobie rodzina. Facet ma rentę (albo emeryturę, ale obstawiam rentę), jego żona pije, jego córka pije, obecny facet jego córki pije. Oczywiście za rentę faceta. Albo za kasę z kabli telefonicznych i podobnych „przedsięwzięć”. Już pierwszy dzieciak córki miał nielekko, bo w domu wszyscy narąbani. Ale teraz dziewczyna (rok młodsza ode mnie) urodziła drugie (w ciąży piła dalej) i dostała becikowe. No i zaczęło się picie na maksa. Dochodzi do tego, że pijana babcia dzieciaka chodzi po wsi i szuka jego matki (też pijanej), bo niemowle leży w domu i płacze…

Ich sąsiedzi boją się gdziekolwiek dzwonić, bo nie chcą mieć podpalonych drzwi. Moja matka obdzwoniła położną środowiskową, straż miejską i ośrodek pomocy społecznej. Nikt nie stwierdził nieprawidłowości. Mam nadzieję, że nie stanie się żadna tragedia, zanim ktoś z urzędników raczy otworzyć oczy i zauważyć co się dzieje.

Ciekawe co będzie przy trzecim dziecku… a pewnie trzecie będzie, gdy posłowie uchwalą 3k becikowego…

Może Ci się również spodoba