Dosage – komiksy z sieci

Zdecydowanie nietypowym dla tego bloga jest fakt, że polecam program, który nie dość, że nie ma GUI opartego na Gtk+, to jeszcze nie ma GUI wcale. Tak, tak – dzisiaj coś obsługiwanego z linii poleceń.

Dosage to program do ściągania internetowych pasków komiksowych. W codziennym użyciu do regularnego czytania pasków sprawdza się wyraźnie gorzej niż Dailystrips czy Komiksiarnia, ale przy tworzeniu na dysku kopii archiwum jest niezastąpiony.

Po ściągnięciu i rozpakowaniu paczki z programem można już Dosage używać. Jak większość pythonowych aplikacji nie potrzebuje instalacji do działania.

Pierwszym poleceniem jakie warto wydać jest (zakładam, że jesteś w głównym katalogu programu) bin/mainline -l, które powinno wyświetlić listę dostępnych komiksów.

Ze sporej listy (kilkaset obsługiwanych pasków) coś pewnie dla siebie wybierzesz, ale jeżeli nie możesz zdecydować się na ściągnięcie któregoś z nich, to mam dla ciebie dwie propozycje.

Pierwsza to przesympatyczny komiks „Count Your Sheep„, który w większości recenzji jest całkiem trafnie określany angielskim słówkiem „cute”. To historia dziewczynki i jej matki, które dzielą dom z wyimaginowaną owcą. Taką do liczenia przed snem.

Count Your Sheep

By ściągnąć całość przygód Katie, Laurie i Shipa wystarczy polecenie bin/mainline -ccp KeenSpot/CountYourSheep.

Druga propozycja to zupełnie inny ciężar. „chopping block…because serial killers are people too” to seria makabrycznych rysunków z życia Butcha, zajmującego się głównie mordowaniem ludzi i kolekcjonowaniem części ich ciał. Tylko dla miłośników czarnego humoru!

chopping block

Archiwum „chopping block” ściągnie polecenie bin/mainline -ccp KeenSpot/ChoppingBlock.

Miłego ściągania i czytania!

Może Ci się również spodoba