Piwowski o polskiej TV

Marek Piwowski pisze w dzisiejszej „Gazecie Wyborczej” o „Trzech powodach, dla których nie należy płacić abonamentu TV” :

Telewizję publiczną łączy z nami, telewidzami, kontrakt – my płacimy abonament, a telewizja ma nam dostarczyć produkt do oglądania. Ten produkt powinien być pełnowartościowy. Otóż nie jest. Telewizja dostarcza nam produkt o zaniżonej wartości po zawyżonej cenie. Może tak robić, bo jej kontrakt z nami jest asymetryczny – my abonament płacić musimy, a telewizja niczego nie musi. Może nadawać, co chce. Jest praktycznie bezkarna i poza kontrolą. A ponieważ jest tylko narzędziem – jak skalpel, którym można odebrać albo uratować życie – wszystko zależy od tego, w czyje trafi ręce. Otóż telewizja dostała się w niewłaściwe ręce i przede wszystkim przestała być publiczną.

Muszę przyznać, że sprawa abonamentu uwiera mnie od dawna – praktycznie nie korzystam z „dobrodziejstw” oferowanych przez dwa i pół publicznego kanału, ale płacić trzeba. Żeby chociaż za te pieniądze raz w tygodniu pokazali coś, co mnie przyciągnie przed ekran…

Może Ci się również spodoba