Nadchodzi Diva

Autor Divy w końcu zapowiedział rychłe wydanie wersji 0.0.1 swojego programu – „easy to use, scalable, open-source video editing software for the Gnome desktop”. Nie jest to rodzaj aplikacji, która leży w polu mojego zainteresowania ze względu na funkcjonalność, bo kontaktu z edycją video nie miałem żadnego i na zmianę tego stanu rzeczy się nie zanosi, ale mimo to śledzę losy Divy, bo zaciekawiła mnie swoim prostym interfejsem, który na wszystkich zrzutach ekranu i filmach demonstracyjnych sprawia wrażenie przyjaznego i wygodnego.

Okno Divy - edytora video dla Gnome

Projekt jest jeszcze młody, jego możliwości są w tej chwili ograniczone do podstawowych, jednak jego obecny stan pozwala przewidywać, że może stać się przebojem wśród tego typu programów.

Zanim będzie można sprawdzić sam program, możemy obejrzeć parę screenshotów i serię pięciu filmów pokazujących po kolei prace nad projektem – od utworzenia i dodania plików, przez rozmaite zabawy z tymiż, aż po eksport całości. Filmy w wersji Divix mają ponad dwieście megabajtów, ale warto je obejrzeć, najlepszym tego dowodem niech będzie fakt, że ściągnąłem je wszystkie na moim SDI :)

Może Ci się również spodoba