Naprawiłem i zmieniłem

Dzisiaj przysiadłem i po walce z bazą danych naprawiłem swojego bloga – wszystko wskazuje na to, że kłopoty z tabelą wp_posts należą do przeszłości. Pomogło założenie nowej bazy i przeniesienie do niej zwartości starej.

Przy okazji zupgrade’owałem Word Pressa do wersji 2.0.2, co kosztowało mnie chwilę paniki, gdy okazało się, że nie mogę się podłączyć do „silva rerum” żadnym blogowym klientem. Na szczęście wystarczyło trochę pomyśleć i zamienić http na https w adresie pliku xmlrpc.php – już wszystko działa jak należy.

Razem z silnikiem bloga odświeżyłem też moją ulubioną wtyczkę Spam Karma, żeby jeszcze skuteczniej chroniła mnie przed spamem w komentarzach. Jeżeli ktoś jeszcze jej nie zna to polecam, oszczędza sporo czasu i zdrowia.

Ostatnią zmianą na blogu była instalacja Bociana – przygotowanej przez YaaL poprawionej polonizacji Word Pressa z dodatkowymi ficzerami.

Reszta bez zmian. Zastanawiałem się nad dodaniem na stronie wpisu ikonek szybkiego wrzucenia adresu do del.icio.us/ma.gnolii/wykopu, ale zwątpiłem, czy takie coś komukolwiek się przyda. A może po prostu już mi się nie chciało :)

Skoro udało mi się w końcu przełamać odrętwienie i zabrać za mechanizmy bloga, to może uda się też wklepać cały szereg już zaczętych, bądź tylko wymyślonych wpisów. Byłoby mi łatwiej, gdyby wreszcie zaczęła się wiosna… Mam dosyć tej zimy…

[tags]wordpress, wordpress+plugins[/tags]

Może Ci się również spodoba