Pimp my notifications

Dwukrotnie już pokazywałem gajimowe powiadomienia, raz przy okazji otwarcia Gtalka na świat, drugi przy wpisie o informowaniu o nowej poczcie w skrzynce na gmail.com.

Tym razem mam dla was prawdziwe rarytasiki – za jednym zamachem dwa bajery. Pierwszy to odpicowany wygląd powiadomień dzięki nowemu notification-daemon w wersji 0.3.4, a drugi to wprowadzone niedawno w Gajimie (na razie tylko w SVN) pokazywanie avatarów (oczywiście jeżeli kontakt ma ustawiony avatar) łączących i rozłączających się kontaktów.

Tak wygląda teraz informacja o połączeniu się kontaktu z naszego rostera:

Gajim - powiadomienie o kontakcie online

Nowości jakie przyniosła wersja 0.3.4 notification-daemona to przycisk zamknięcia, przycisk akcji (tu otwiera okno rozmowy z kontaktem) i wykres pokazujący czas do zamknięcia powiadomienia.

Jak widać mój avatarek jest ładny (bo to ja :D) i kolorowy. A co z rozłączeniem?

Gajim - powiadomienie o kontakcie offline

Kolory zniknęły – przy rozłączaniu avatar zostaje zamieniony na czarno-biały. Całkiem fajny sposób by szybko, bez zwracania uwagi na napisy wiedzieć co się stało. W przypadku kontaktów obsługiwanych przez transporty obrazek zastępuje odpowiednia ikonka transportu, również pozwalająca na łatwe rozpoznanie zdarzenia.

Jeżeli ktoś już się martwi, że avatary będą niepotrzebnie ściągane czy odbarwiane to niech przestanie. W katalogu ~/.gajim/avatars znajdują się obie wersje każdego avataru, więc wystarczy że Gajim wczyta odpowiedni obrazek z dysku.

[tags]gajim, notification-daemon, jabber[/tags]

Może Ci się również spodoba