Nowości w rozszerzeniach

Dwa z moich ulubionych rozszerzeń dla Firefoksa doczekały się niedawno nowych wersji. Razem z numerkami doszło im kilka ciekawych możliwości więc pomyślałem sobie, że to dobra okazja, by je ponownie podlansować.

Pierwsze rozszerzenie to Tab Mix Plus – kapitalne narzędzie pozwalające na dopasować do swoich potrzeb pracę kart w Firefoksie. Pierwszą rzecza jaka się rzuca w oczy po update do wersji 0.3 to zmieniony panel opcji – teraz jest czytelniejszy i przypomina ten firefoksowy:

Druga ważna zmiana to pojawienie się zarządcy sesji, który nie tylko zapisuje otwarte karty przy zamknięciu przeglądarki i potrafi je przywrócić, ale także robi to w razie padu programu.

Oczywiście można to wyłączyć, lub skonfigurować odpowiednio do swoich upodobań. inne zmiany to głównie poprawki i załatane błędy.

Drugie rozszerzenie to Performancing for Firefox. Już o nim pisałem, więc odpuszczę informowanie o możliwościach rozszerzenia, a skupie się na zmianach w wersji 1.1.

Jak sugeruje nazwa „Performancing for Firefox 1.1 Delicious/Technorati Release” twórcy skupili się na integracji z tymi dwoma popularnymi serwisami. Dzięki temu można dodać stronę do del.icio.us czy przeglądać swoje zakładki przy pomocy wyszukiwarki tagów.

Dzięki współpracy PfF z Technorati można łatwo podejrzeć statystyki oglądanej właśnie strony i skorzystać z wyszukiwarki.

To oczywiście nie wszystko, bo dodane przeglądanie informacji to co to za integracja, prawda? Przy wysyłaniu wpisu możemy skorzystać z wstawiania do niego tagów Technorati i jednoczesnego zrobienia zakładki do postu na del.icio.us przy użyciu tego samego zestawu tagów.

Jak ktoś nie lubi to oczywiście nowe możliwości może sobie wyłączyć:

Inne zmiany to obsługa pingów, trackbacków, publikowania wpisu jako szkicu, możliwość przenoszenia ikonki na pasku statusu przez d’n’d i poprawki, poprawki, poprawki.

(Zaraz się okaże jak to wszystko działa, bo ten wpis jest pierwszym z nowej wersji :D)

Technorati Tags: , , , , ,

4 komentarze

 1. Patrys pisze:

  A Performancing jest – z wersji na wersję – coraz brzydsze. Paskudnie wygląda, ale nie ma alternatywy. Dalej zdarza mu się, przy edycji wcześniejszej notki, dodać nową, pustą.

 2. da.killa pisze:

  To prawda – GUI ma fatalne, brzydkie i niewygodne. Przydałby się ostry redesign. Tego chyba nikt nie projektował, tylko po prostu dolepia się nowe funkcje tam gdzie jest wolne miejsce…

  A pustych notek na razie nie zaobserwowałem.

 1. 21/02/2006

  Performancing for Firefox…

 2. 25/02/2006

  Performancing for Firefox…

  Na blogu da.killi znalazłem informację o bardzo ciekawym rozszerzeniu Performancing for Firefox pozwalającym na blogowanie bezpośrednio z przeglądarki, bez otwierania panelu administracyjnego. Piszę o tym wykorzystując właśnie t……