Stylish

Nowe rozszerzenie dla Firefoksa z pewnością spodoba się miłośnikom dostosowywania stron do swoich potrzeb/upodobań. Jak możemy przeczytać w poście opisującym Stylish w wersji 0.2:

Stylish is to CSS what Greasemonkey is to JavaScript. Stylish allows you to easily manage user styles for the application UI, all websites, or only certain websites. Stylish is better than using userChrome.css/userContent.css because styles are applied immediately instead of requiring a restart.

Na czym to polega? Wchodzimy na stronę, która nie do końca nam odpowiada, taka jak Jogger, na którym od dawna denerwowały mnie zbyt małe literki i klikamy w ikonkę na pasku statusu. Wybieramy „Add style for jogger.pl…” i w okienku, które się pojawi wpisujemy odpowiedni kod CSS:

Stylish

Klikamy na „Save” i już możemy się cieszyć poprawionym wyglądem strony. Łatwo, szybko i wygodnie (jeżeli ktoś zna CSS).

Stworzonymi stylami możemy zarządzać poprzez całkiem wygodne GUI:

Stylish2

Dodawać, usuwać, edytować, wyłączać, włączać – wszystko co potrzeba.

Dzięki Stylish skończy się męczące ręczne grzebanie w userContent.css i restartowanie Firefoksa. To kolejny, po Greasemonkey, krok w stronę łatwego dopasowania stron do zachcianek użytkownika. Webmasterzy już nie mają ostatniego zdania w sprawie tego jak ma wyglądać i działać ich strona.

Może Ci się również spodoba