10przykazan.com

10przykazan.com to idea. Idea stworzenia systemu społecznego, zrzeszającego najciekawsze, najlepsze i najbardziej poczytne blogi i strony domowe w polskim internecie. Treść to podstawa, a dobry wygląd pomaga w promocji. Do systemu dostają się tylko te strony, które przejdą naszą rygorystyczną moderację (a koperty przekażą po cichu, pod stołem).

Zwykli ludzie, na hasło „blog”, natychmiast wysyłają zapytania do Google (czy innej, ulubionej, wyszukiwarki) by znaleźć blogi, o interesującej ich tematyce. Tu rodzi się problem — odnalezienie interesujących blogów w zalewie śmiecia takiego jak onetowe blogi „piętnastolatkuff” zniechęca. Rodzi także błędne przekonanie, że w blogach nie ma nic interesującego, a ludzie, którzy je prowadzą, to nieokrzesane fajtłapy, będące na bakier z ortografią i uprawiające ekshibicjonizm emocjonalny.

Nasz cel, to stworzenie sieci zrzeszającej najlepszych autorów, piszących na tematy, interesujące dla szerokiego grona zainteresowanych odbiorców. To doskonała okazja zwiększenia swojej poczytności. Być może także okazja do wypromowania swojej osoby czy projektu nad jakim pracujesz.

10przykazan.com – rodzi się polskie 9rules. Trzymam kciuki.

Może Ci się również spodoba

 • Tyle że nie działa.

 • To znaczy nie działa zakładanie nowego konta.

 • no nic, też potrzymam kciuki. mam nadzieję, że nie skończy się na „kółku wzajemnej adoracji” kilkunastu osób z joggera (bo joggerowe blogi już znam, a promowanie w kółko tych samych osobistości ma zerowy sens – i tak wszyscy ich znają, więc po co robić taki Olimp?).

  I mam nadzieję, że ta adnotacja o „kopertach pod stołem” zniknie (nieprofesjonalne, zwłaszcza w połączeniu z jeżdżeniem po „onetowych blogach”), i że strona „generated content” zacznie zawierać jakiś content (bo na razie linkowanie do niej to jakaś pomyłka), i że…

  ale rozumiem, że to dopiero bardzo wczesny szkic. Więc trzymam kciuki i czekam aż pojawią się tam jakieś blogi których jeszcze nie znałem :) I że opis będzie zachęcał, a nie odstraszał.

  Bo na razie jest naprawdę blogowy. W tym złym sensie. IMO to powinno być zrobione i promowane jak komercyjny projekt. Bez krytykowania kogokolwiek, bez dowartościowywania się kosztem „jellonków z onetu”. Bo to niedojrzałe i nie nastraja zbyt optymistycznie do „zespołu moderacyjnego” (i, co za tym idzie, do „ichniego wyboru blogów”). Profesjonalizmu, profesjonalizmu tu trzeba. Także w doborze słów.

  Ot, takie moje trzy grosze :)

 • nbw

  I takich komentarzy, jak Twój, hoppke, nam trzeba :)

 • gnr

  Hoppke: Normalnie nie wiem co napisac. To jest dokladnie to co mi chodzilo po glowie jak czytalem ten wpis. Dobrze mowisz trzeba Ci wodki dac! ;)

 • gnr

  a i jeszcze jedno – nie wiedzialem, ze 7thguard.net to blog…

 • nbw

  gnr: 10przykazan to nie tylko serwis dla blogów.

 • Pingback: Rózga Świętego Mikołaja...()

 • smuki

  ja popieram Hoppke. znaczy mam takie samo zdanie. Hoppke trybunem ludu! ty jesteś jak Września :D.

 • MIASTA KTURE MNIE POPIERAJOM NIECH SEI FFFPISUJOM!!!!11 ;)

  …hmm, to może czas pomyśleć o jakiejś partii? Ew. sekcie/związku wyznaniowym? ;) I własnym radiu! :))

 • smuki

  rotfl :D

 • nbw

  [*] – świeczka dla Hoppke ;)