Po swep3

Teraz krótko, wieczorem może napiszę więcej. Byłem wczoraj na „Zemście Sithów” i sprawa wygląda tak: film wypas jest i basta, tego kto twierdzi inaczej, mieczem świetlnym pochlastam. Kto krytykuje ten jest imperialnym sługusem nie rozumiejącym istoty Mocy. To mówiłem ja, da.killa, rycerz jedi pierwszej kategorii.

Może Ci się również spodoba

 • The Kid

  cóz, ja popieram i mperium. Nie jest złe, to łwadza była zła. A EP III rzeczywiście rządzi, chociaż Anakin (Hayden) zagrał jak debil i nie dorównuje Davidowi PRose, z poprzednich epizodów ale to szczegóły.

 • katie.182

  obym powiedziała to samo po seansie w poniedziałek ;)

 • ajot

  hmmm cyz mi się zdaje, czy nie dostałem powiadomienia o tym wpisie….

 • froger3

  ja już dwa razy byłam i film może nie ażtak fajny jak poprzednie( znaczy sie 4,5 i 6 :) ale jednak coś w sobie ma..

  Lucas stanął na wysokości zadania:)

 • jarv

  no. dobrze mowisz da.killa – mozesz sobie wziac piwo.

 • rash

  I basta. Popieram ;)

 • Hoppke

  No to i ja chyba będę musiał… ale z tego co widziałem w zwiastunach, to młody Skywalker mi się nie spodoba, oj nie… ta jego gra jakoś nie ma głębi za grosz. Ot, wkurzony hollywoodzki dzieciak (mówię to częściowo w oparciu o sceny z EP2 – no nie robi wrażenia i tyle, jak zaczyna robić te swoje "złe miny" to mnie rozśmiesza i cały klimat pryska :)

 • marcink

  No tak. Widzę, że trzeba będzie w końcu nadrobić zaległości i wybrać się na EP2 :)

  Może na jakiś maraton jeszcze uda się załapać..

 • lanrat

  O, przepraszam ale aż taki znowu dobry to ten film nie jest!

  Owszem, efekty zbajczone do granic (chociaż w starych filmach mniej ich było to można się było skupić na nich – krążowniki, xwingi itd. a teraz to nie wiadomo na co patrzeć).

  Gra aktorów głównych (Romeo i Julia pożal się Yodo z tekstami z brazylijskiego serialu) taka sobie. Ale te płaskie dialogi trudno pewnie lepiej zagrać.

  Walki na miecze niezłe chociaż te w trakcie lepsze IMO sporo od tej finałowej (co z tego że długa jak w kółko to samo).

  Najgorsze były te infantylne robociki na początku (po pierwsze primo bo wydawały dziecięce odgłosiki, a po drugie primo bo po cholerę do nich strzelali skoro mogli w pół sekundy załatwić Mocą).

  Chociaż nie, najgorsza jest świadomość, że jak ktoś będzie to oglądał od nowa w kolejności epizodów to Vader nie będzie już dla niego Głownym Draniem, a tylko biednym, skrzywdzonym dzieckiem, którego oszukał Imperator "po przejściach". A Senat Republiki… litości nawet nasz Sejm już jest lepszy.

  Skaczące Yody też do mnie nie przemawiają. Może jestem ortodoksem. Trudno. Najlepsze sceny miał Obi Wan i dla niego warto obejrzeć ten film.

  PS. A i tak najlepszą cześcią jest Imperium kontratakuje co nigdy się juz nie zmieni choćby użyć całej Mocy we wszechświecie:-)

 • ajot

  Warto to oglądać? Jest lepsze od tego: http://www.rotfl.eu.org/nq/EduROM.mpg

 • Express

  Imperium najlepsze?

  Toż to ani początku ani końca nie miało.

  Fakt, jest bardzo dobre, ale wybrakowane.

  Ja w ten "weekend" zaliczyłem całą sagę (sześć filmów), bo moje Kochanie nie chciało iść do kina, nie obejrzawszy części 1 i 2, a potem się wciągnęło i zarządało 4-6.

  I fakt – Vader nie jest już tylko głównym złym. Doszukiwanie się w nim dobra (przez Luke'a) ma w ogóle jakiś sens po obejrzeniu cz. 1-3.

  A poza tym sporo jest drobnych przekłamań. Obi-Wan sprawia wrażenie, jakby nie wiedział o istnieniu Lei, nie poznaje robotów (a R2 nie poznał jego, choć nie ma zresetowanego mózgu), Leia twierdzi, że jej matka umarła, kiedy L. była mała, ale "trochę" ją pamięta…

  I tak dalej… :)

  —————–

  Nie żałuję, że poszedłem. Pomijając kwestię jakości filmu to porpostu podoba mi się to uniwersum i liczę mimo wszystko na kolejne episody (7-9).