Gotham w świetle lamp gazowych

Ależ rozczarowanie!

Po znakomitej „Zagładzie Gotham” z nadzieją kupowałem „Gotham w świetle lamp gazowych”, jako że to również komiks zaliczany do „Elseworlds” i znowu łapy przyłożył Mike Mignola. Ten pierwszy tytuł to cacko nad cackami – kiedyś pisałem o nim tak:

„Zagłada Gotham” – alternatywna wersja Batmana („Elseworlds”) według scenariusza Mike Mignoli (tego od „Hellboya”). Pełna niesamowitości i magii, wciągająca fabuła z genialnie wplecioną większością batmanowskich Badgajów (Pingwin, Poison Ivy, Freeze, Dwie Twarze). Do tego naprawdę znakomite rysunki i około 140 stron. Razem daje to pozycję obowiązkową!

Po raz kolejny okazuje się, że to Batman jest superhiro, który daje twórcom największe możliwości. W przeciwieństwie do masy sztampowych historyjek jakie powstają/powstawały o Supermanie czy Spidermanie, wśród batmanowskich komiksów znajduje się cała masa pozycji po prostu porywających: oryginalnością, odmiennością, niezwykłościa, pomysłowością…

Nie tylko przy „Zagładzie Gotham” „Gotham w świetle lamp gazowych” sprawia wrażenie jedynie szkicu. Ciekawy pomysł, lekko zarysowany intrygujący klimat i… nic. Ledwie się zaczyna, a już się kończy. Brak jakiegokolwiek rozwinięcia, pogłębienia, czegoś co wciągnęłoby czytelnika. A tu „trzask prask i po wszystkim” jak mawiał dziadek Jacek. Słabizna… dobrze, że tylko 16,90.

Może Ci się również spodoba