I po UW?

Z „Wyborczej” – Frasyniuk zakłada nową partię:

Lider Unii Wolności Władysław Frasyniuk zapowiedział powstanie nowej partii centrowej. W jej skład wejdzie Unia, partia Centrum Janusza Steinhoffa oraz wicepremier Jerzy Hausner

Władysław Frasyniuk wyjaśnił w rozmowie z Radiem Wrocław, że Polska potrzebuje umiarkowanej partii centrowej, która będzie stanowiła przeciwwagę dla prawicy i lewicy. Według niego, powinna być ona obrońcą wartości Trzeciej Rzeczpospolitej. Władysław Frasyniuk zapowiedział, że nie zamierza na temat nowego ugrupowania rozmawiać z politykami lewicy.

Nowa partia ma już nazwę, która ma być ujawniona w najbliższych tygodniach przez liderów nowego ugrupowania.

Pierwszą wspólną inicjatywą polityków nowej partii ma być odpowiedź- jeszcze w tym tygodniu – na list intelektualistów krakowskich, którzy sprzeciwiają się radykalizacji życia politycznego.

Ech… Od dawna UW zjeżdzała coraz bardziej na lewo. Najpierw „centro-prawicowa”, teraz „centrowa”. Ciekawe kiedy przyjdzie czas na „centro-lewicową”… A od wyboru Frasyniuka słyszałem, że on wykończy Unię.

Może Ci się również spodoba

 • marcoos

  Co ma awuesiarz Steinhoff do centro-lewicy?

 • siwa

  Unia to było zawsze jedyne lewe rozwiązanie dla antykomunistów. Wiem co mówię ;)

 • da.killa

  Stenhoff nic, ale jak już zrobili jeden krok na lewo, to dlaczego nie spodziewać się następnych?

 • marcoos

  Oni zrobili rozkrok, jeśli nie szpagat. Hausner i Steinhoff naraz?

  Nie znam się na tym, ale ponoć ze szpagatu ponoć ciężko jest wstać. ;)

 • marcoos

  Znowu to zrobiłem. Redundantne "ponoć". :>

 • zgoda (jarek)

  Wylazła różowość UD, tfu, UW. Chyba jednak lepiej dla nich byłoby, gdyby poszli do Borowskiego — przynajmniej mieliby szansę na przekroczenie progu wyborczego.

  Bo tak, to znowu osiągną wynik w granicach błędu statystycznego i będzie po staremu — "siła spokoju", "autorytety moralne" i podział na "chamów" i "żydów".

 • D-

  E, dlaczego – my lubimy wybierać nowe bo nowe.

  Nawet jeśli to tylko opako^H^H^H^Hnazwa.