Corpse Bride

Już raz wspomniałem o tym filmie, ale poza wymienieniem tytułu nie napisałem nic. Pora nadrobić zaległości.

„Corpse Bride” to nowy film Tima Burtona, w którym wraca do techniki zastosowanej w rewelacyjnym Miasteczku Haloween, czyli animacji poklatkowej – najbardziej upierdliwego rodzaju animacji. Wtedy był „tylko” scenarzystą, teraz reżyseruje.

Film robią sami znajomi. Za zdjęcia odpowiada Pete Kozachik, czyli gość, który pracował też przy „James i brzoskwinia olbrzymka” i „Miasteczku Halloween” właśnie. Muzykę skomponował jest Danny Eflman, który wyśmienicie sprawdza się przy takich filmach i oprawiał muzycznie chyba wszystkie filmy Burtona. Nad scenariuszem pracowały Caroline Thompson i Pamela Pettler (obie pracowały już z Timem B.).

Wystarczy spojrzeć na obsadę, by mieć pewność, że to film niezwykły, bo czy zgodziliby się wystąpić w kiepskiej produkcji tacy aktorzy jak Emily Watson, Helena Bonham Carter (narzeczona Burtona), Johnny Depp (tak naprawdę zaczął karierę od roli „Edwardzie Nożycorękim”), Albert Finney (grał w burtonowskiej „Dużej rybie”) czy Christopher Lee?

Niestety na film przyjdzie czekać do jesieni. Na razie zostaje zwiastun! Polecam.

Może Ci się również spodoba

 • Cthulhu

  jakie to ladne :>. Kurde, to naprawde animacja poklatkowa? zreszta niewazne – wyglada po prostu slicznie :>

 • DoomHammer

  Można wiedzieć, czym charakteryzuje się takowa animacja? Czy to to, co myślę, cyz to co innego?

 • da.killa

  Ustawiasz tysiąc pięćset lalek i elementów scenografi, robisz zdjęcie, przestawiasz trzysta siedemdziesiąt trzy rzeczy o milimetr, robisz zdjęcie, przestawiasz dwieście dziewiędziesiąt pięć rzeczy o milimetr a osiemdziesiąt dziewięć o trzy milimetry, robisz zdjęcie, …

  :)

 • DoomHammer

  do

  for i in rzeczy

  do

  i.przestaw(x,y,newx,newy)

  take_a_photo()

  done

  while alive

  coś w ten deseń? :)

 • da.killa

  Oczywiście nie wszystko przestawiasz za każdym razem i o różnie wielkości, kąty, kierunki…. Upierdliwe do bólu. Właściwie to technika tylko dla masochistów.