90 lat w dymie :)

Z Wyborczej:

Personel domu opieki w angielskim hrabstwie Kent w niecodzienny sposób uhonorował pośmiertnie swoją 105-letnią pensjonariuszkę, która przez 90 lat była zagorzałą palaczką papierosów – pisze w środę agencja Reutera.

Marie Ellis zmarła – z przyczyn naturalnych – w domu opieki Eaton Lodge, na początku grudnia. Została skremowana we wtorek z paczką ulubionych papierosów w ręce. Na trumnie z prochami zmarłej ułożony został wieniec z białych i żółtych chryzantem w kształcie wielkiego papierosa.

„Będziemy pamiętać ją właśnie w związku z paleniem – pierwszą rzeczą po wstaniu rano było pytanie: czy mogę zapalić papierosa?” – powiedziała przełożona pielęgniarek Maria Kallis.

Panna Ellis, była maszynistka biurowa, pojawiła się w domu opieki 15 lat temu. Wypalała dzień w dzień 15 papierosów i znana była również z niezdrowych nawyków żywieniowych – często na przykład prosiła o… posłodzenie zupy, a do kawy zawsze domagała się trzech łyżeczek cukru.

Personel na pogrzebie matuzalemowej palaczki odśpiewał… „Smoke Gets in Your Eyes” – przebój, z powracającym kilkakrotnie tym właśnie refrenem („dym wpada ci w oczy”) z musicalu „Roberta” z 1933 roku Jerome Kerna (muzyka) i słowami Otto Harbacha.

W ogrodzie domu opieki, gdzie pochowane zostaną prochy panny Ellis, ma stanąć pomnik nagrobny – w kształcie popielniczki.

To chyba jednak nie rzucam palenia :p

Może Ci się również spodoba