Iniemamocni

To był dobry wybór. Nieźle się uśmialiśmy – znacznie bardziej niż na nudnawym, ale lansowanym jako „najśmieszniejsza komedia roku” Shreku2. Bawiły mnie zwłaszcza zgrabnie wplecione nawiązania do innych filmów: egzotyczna wyspa superłotra jak z Bonda, leśny pościg jak z „Powrotu Jedi” czy firma, do złudzenia przypominająca tą, w której pracował Neo.

BTW: oglądał ktoś wersję anglojęzyczną? Czy dobrze zgaduję, że w oryginale Edna wcale nie mówi o pokazie w Buenos Aires, i że to żart ekipy lokalizującej nawiązujący do polskiej Edny – Kory?

Film znakomity również od strony graficznej. Chociaż postaci bohaterów są kreskówkowo uproszczone, to i tak graficy oraz animatorzy mieli okazję do pokazania co potrafią. I tej okazji nie zmarnowali. Postaci, miasto, roślinność, woda, lawa – wszystko wysokiej klasy. A animacja włosów przebija nawet „Final Fantasy”!

Może Ci się również spodoba

 • sztywny

  Shrek2 – nudnawy??? Dla mnie to nie tylko był najśmieszniejszy film roku, ale najśmieszniejszy jaki widziałem!

 • martinez

  Sztywny, nie możesz być obiektywny oglądając tylko jeden film przez całe życie. :/

 • sztywny

  Hmm, ty chyba preferujesz czarny humor, co Martinez ?

 • martinez

  Nie, be-żowy.

 • DoomHammer

  Mi tam inkrediblesy sie baaaardzo podobaly, zwlaszcza wyszukując nawiązania do Starnych Warsów, Bondów, X-menów i całej reszty :D IMHO jeden z lepszych tego typu filmów, jakie widziałem, choć animację wolę tą, rodem z "Alice in Wonderland" Disneya. Kumple z którymi byłem natomiast uznali film za kiszkę i wogóle niefajny, mówiąć, ze Shrek 2 dużo lepszy. Można zatem wywnioskować, że ien jest to rozrywka dla wszystkich