Wymagania

Miałem wczoraj okazję przyjrzeć się rozkładom materiału i programom nauczania matematyki w gimnazjum. Wyobraźcie sobie, że dopiero uczeń czwórkowy (dwójkowy i trójkowy nie muszą) musi umieć takie rzeczy jak:

Potrafi znajdować liczby znając ich procenty.

oraz

Potrafi odczytać diagramy procentowe.

Naprawdę teraz takie głupie dzieci są, że nie ma szans by dostateczny z dopuszczającym opanowali te zagadnienia? Wierzyć się nie chce…

(NP: Joss Stone — The Chokin’ Kind)

Może Ci się również spodoba

 • Jajcus

  Ale wtedy za mało będzie piątek, a więc będą "słabe wyniki nauczania", a przecież chodzi o to, żeby wyniki były jak najlepsze… ;-)

 • niezapominajka

  wymagania są żadne

  panuje moda na czytanie fragmentów, a nie całości!

  nie wiedzieliście?!!!!!!

  aaaaa Wy nie zdawaliście matury na poziomie podstawowym;

  biedaki…..

 • da.killa

  Jajcus: to nie tak, najwyraźniej nie masz kontaktów ze szkołą "od zaplecza".

  Z wymaganiami zjeżdża się coraz niżej, żeby mieć spokój – dzieciaki i tak się nie uczą, a rodzice zamiast wymagać od dzieciaków, pomagać im w nauce, wolą załatwić jakieś zaświadczenie, czy polecieć do kuratorium na skargę.

  Więc obniża się wymagania programowe – gdy czytam nowe programy i przypominam sobie swoją podstawówkę czuję się jakbym chodził do szkoły dla geniuszy :)

 • Jajcus

  No ale to "system" pozwala rodzicom i uczniom na takie uniki. IMHO właśnie po to, że by podnieść "wyniki" (przecież już się władze tymi "wynikami" chwalą — coraz więcej mamy studentów i absolwentów).