Pieprzone komuchy

W Małej Miejscowości (bardzo ładnej i sympatycznej zresztą) „Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi” zorganizowało majówkę, z której dochód był przeznaczony na rzecz miejscowej szkoły podstawowej. Były kiełbaski z grilla, stragany z różnościami, strzelanie z wiatrówki, wata cukrowa, piwo i muzyka. Dzieciaki występowały, orkiestra grała, ludzie się bawili. Jak dotąd wszystko OK – prawda?

I byłoby dalej super, gdyby nie to, że w tajemnicy przed resztą organizatorów pan Były Pierwszy Sekretarz z Panią Dyrektor Szkoły skorzystali z okazji i spróbowali przerobić Majówkę na komuszkowy wiec. Wszyscy byli zdziwieni, gdy w pewnym momencie zapowiedzieli, że mają do ogłoszenia „niezwykle przyjemną wiadomość” i że „spotka nas zaszczyt”. Przyjemną wiadomością okazał się przyjazd Pani Poseł. Para Komuszków zapowiedziała też, że ich niespodzianka zafunduje jakieś nagrody, żeby dzieciaki startujące w różnych konkursach obdarować.

Pani Poseł startującej do europarlamentu było to rzeczywiście na rękę: wiec przedwyborczy, którego nie musiała organizować, to okazja jakich mało. Dlatego rzeczywiście zaszczyciła Małą Miejscowość swoją obecnością. Pobyt był raczej krótki – zdążyła tylko powiedzieć, że startuje w wyborach i daje 100 złotych na piwo dla wszystkich chętnych, więc proszę się ustawiać w kolejce.

Jak widać, nie wyceniła Małej Miejscowości za wysoko. Jednak to pewnie wystarczyło, żeby spora grupka osób, gdy będzie się zastanawiać czy i jak głosować przypomniała sobie sympatyczną panią Poseł i jej darmowe piwo. O nagrodach dla dzieci już słowa nie było – bo przecież dzieciaki nie głosują.

I tak pieprzone komuchy korzystając z cudzej pracy kupiły sobie trochę głosów za jedyne 100 złotych. A reszcie pozostał niesmak, oburzenie i złość.

(NP: Vanessa Paradis — La Ballade de Lily Rose)

Może Ci się również spodoba